באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

סיום קורס פרקטיקום

סיום קורס פרקטיקום

4 משתתפים סיימו קורס פרקטיקום יוקרתי בהובלת מרכז הגישור היישובי

יקנעם ממשיכה לדבר גישור, ובימים אלו סיימו ארבעה מבאי מרכז הגישור היישובי קורס פרקטיקום שהובל באמצעות מרכז הגישור, והוסמכו למגשרים. הארבעה ישולבו בפעילות הגישור ביישוב.

קורס הפרקטיקום כלל חמישה עשר מפגשים במהלכן למדו המשתתפים בין היתר על לימודי גישור, הן דרך צפייה, והן עם מדריכים ומתמחים, וכן גישורי עמיתים. בנוסף לכך, המשתתפים לקחו חלק בסדנת ריענון, סדנת בית משפט לתביעות קטנות, סדנת חוק ומשפט, סדנת הסדרי גישור, ועוד.

קורס הפרקטיקום מקנה למתמחים בו ניסיון בפועל בגישור בתיקי תביעות קטנות, ובכך מכשיר את בוגריו להיות מגשרים מוסמכים. בוגרי הקורס יחלו להתנדב במרכז הגישור ביישוב ויפעלו לטובת התושבים ופתרון סכסוכים.

קורס הפרקטיקום הועבר על ידי מריאלה בוחניק. הקורס נערך ביוזמת מרכז הגישור והדיאלוג הקהילתי ביקנעם בניהולה של רו”ח נאווה שוורץ. עלות הקורס לכל משתתף הייתה נמוכה יחסית למחירי השוק.

עולם הגישור תופס תאוצה בארץ ובעולם ומתפתח לתחומים רבים ולמעשה נוגע בכל תחומי החיים. עולם הגישור כולל חינוך לשפת הגישור. הגישור הינו שפה שמעודדת לשיח מכבד, הקשבה, תקשורת בין אישית טובה ועוד, ולכן היא נוגעת לכל אחד בכל תחום ובכל יום.

במרכז הגישור ביקנעם שמו להם למטרה להנגיש את הנושא לציבור הרחב. במרכז רואים בגישור לא רק פתרון לסכסוכים, אלא גם דיאלוג בקהילה. במרכז מעודדים מן הרצון להשתתף בקורסים, וכבר עובדים על קורסים ועל מחזורים נוספים.

ראש העיר, מר סימון אלפסי:

אני מברך את מסיימות ומסיימי הקורס ושמח לקראת התנדבותם כאן במרכז הגישור היישובי בעיר. יקנעם היא עיר שמדברת גישור ומרכז הגישור עם פעילותו הרחבה מסייע בכך. אני מודה לנאווה ולכל המגשרות והמגשרים ומאחל להם הצלחה בגישורים. הצלחתם היא הצלחת כולנו”.

מנהלת מרכז הגישור ביקנעם, הגב’ נאווה שוורץ:

שמחה שהצלחנו להביא ליקנעם קורס כל כך משמעותי שמאפשר יכולות נוספות וחיזוק לתושבי העיר. מעבר למקצועיות הקורס הוענקו במהלכו כלים לשימוש הן בגישורים והן בחיי היום יום.  מרכז הגישור זכה לשותפים נוספים לדרך. אני מאחלת למשתתפים הצלחה רבה בעולם הגישור הרחב. יש מקום לעשייה רבה בעיר”.

צילום: דוברות עיריית יקנעם.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter