באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

סוגרת מעגל ומקבלת מצטיינת נשיא לשנת 2017

סוגרת מעגל ומקבלת מצטיינת נשיא לשנת 2017

קוי אמיתי שמי בחרה להעניק בחזרה לאלו שהעניקו לה את העתיד ולבצע את השירות הלאומי בברנקו וייס קריית שמונה *  ניבה חסון, מנכ”לית ברנקו וייס: “אני גאה בקוי על עשייתה ובטוחה כי תלמידי ברנקו וייס ימשיכו להוביל בעשייה חברתית ומעורבות קהילתית”

בין מצטייני הנשיא לשנת 2017 בתחום השירות הלאומי-אזרחי, ניתן השנה למצוא את סיפורה הייחודי של קוי אמיתי שמי מקיבוץ הגושרים. הבוקר, 14.05, התקיים במשכן הנשיא טקס הענקת מצטייני השירות הלאומי אזרחי, במעמד נשיא המדינה, מר ראובן ריבלין, שר החקלאות והממונה על השירות הלאומי אזרחי, ח”כ אורי אריאל, מנכ”ל רשות השירות הלאומי אזרחי, שר שלום ג’רבי, ח”כים, יו”רים ומנכ”לי הגופים המוכרים בשירות הלאומי-אזרחי.

סיפורה של קוי כמצטיינת הנשיא מתחיל לפני כחמש שנים, בהיותה תלמידת תיכון. לאחר שבחרה לעזוב את החינוך הקיבוצי והחליטה כי היא צריכה מסגרת חינוכית תומכת יותר, החליטה קוי לעבור לבית הספר האתגרי ברנקו וייס בקריית שמונה. קוי הגיעה לבית הספר עם קשיים רגשיים וחברתיים והיעדר פניות ללמידה. במהלך לימודיה עברה תהליך ארוך ומשמעותי של חיזוק חוסנה הנפשי, מיומנותיה החברתיות ואף סיימה עם תעודת בגרות מלאה!

עם סיום הלימודים בחרה קוי להעניק בחזרה לאלו שהעניקו לה את עתידה – קוי בחרה לבצע את השירות הלאומי בבית הספר ברנקו וייס קריית שמונה בו למדה, במסגרת עמותת “שלומית”. בשנתיים האחרונות הובילה את הפעילות החברתית בבית הספר, ואף בחודש פברואר השנה יצאה כחלק מהצוות החינוכי שהוביל את המסע לפולין. בין היתר, קוי מובילה את ההתנדבות החברתית של כלל תלמידי בית הספר, את “פרויקט קפיטריה” של כיתות י”ב ואף עוזרת לתלמידים בתיגבורים לקראת הבגרות.

***

קוי אמיתי שמי, מצטיינת נשיא 2017: “כשהייתי תלמידת תיכון עשיתי מהלך יוצא דופן לבת קיבוץ ובחרתי לעזוב את החינוך הקיבוצי ולחפש מסגרת שמעניקה יחס אישי ומעצים לתלמיד. בחרתי ללכת ללמוד בברנקו וייס קריית שמונה – ואין לי ספק שזו הייתה החלטה ששינתה לי את העתיד. בזכות היחס, הכלים ובעיקר המורים הצלחתי להוציא בגרות מלאה ולפתח כישורים חברתיים ורגשיים. לכן, הבחירה למי להעניק שנתיים מחיי הייתה קלה. קבלת אות ההצטיינות מהווה בשבילי סגירת מעגל מרגשת – הצלחתי להוביל ולשנות במקום, שמבחינתי, שינה לי את העתיד. פשוט תודה”.
ניצן אשבל, מנהל בית הספר ברנקו וייס קריית שמונה: “קוי הינה נכס גדול לבית הספר הן כתלמידה והן כבוגרת. אנו גאים בה על התהליך החינוכי שהיא עוברת, על פועלה והובלתה בתהליכים חשובים בבית הספר ושמחים על קבלת המלצתנו להעניק לה אות מצטיינת. אין לי ספק שנכון לה עתיד רחוק ומזהיר בתחום העשייה החינוכית, ובכל אשר תבחר”.
ניבה חסון, מנכ”לית ברנקו וייס: “סיפורה של קוי מדגים לכולנו שאם רוצים אין זו אגדה – על אף הקשיים הרבים בחרה קוי להגיע לברנקו וייס בקריית שמונה ולתת לעצמה הזדמנות לבניית עתיד טוב יותר. מתוך רצונה הרב והמסגרת התומכת פיתחה קוי, מעבר לכישורים לימודיים, רגישות חברתית וסביבתית גבוהה שהגיעה לשיאה בשירות לאומי מוביל ומשפיע שביצעה בבית הספר. אני גאה בקוי על עשייתה ובטוחה כי כלל תלמידי ברנקו וייס ימשיכו להוביל בעשייה חברתית ומעורבות קהילתית, מתוך חינוך השם בראש מעייניו את ערכי החברה”.

  • אות הצטיינות נשיא המדינה ; קוי שמי אמיתי
  • אות הצטיינות נשיא המדינה ; קוי שמי אמיתי

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter