באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

נסרין קדרי : רק מוסיקה

נסרין קדרי : רק מוסיקה

נסרין קדרי, המלכה הבאה של המוסיקה המזרחית, לקראת אלבום שני, שרה בעברית ובערבית בקולה המיוחד וכובשת את הלבבות המאזינים  לה.  בגיל 24 זכתה בתוכנית ”אייל גולן קורא לך” ומאז היא לא מפסיקה לחלום אפילו על שלום.

צילום: שרון רביבו
צילום: שרון רביבו

כמה עוצמה ואש יש בבחורה הזאת בת ה-29  שנקראת נסרין קדרי. אמונה בכוח של עצמה ורצון לשעוט קדימה, אל עבר האינסוף אם תוכל ואם יצליח לה, על הדרך היא תביא גם את השלום המיוחל.

קדרי, שזכתה בתוכנית של ”אייל גולן קורא לך” לפני כארבע שנים מספרת על השינוי המהותי שחל בחייה מאז הזכייה. היא אישה שהיא גם וגם מהרבה דברים. ערביה מוסלמית, ששרה בעברית ואהובה על הקהל הישראלי היהודי והישראלי ערבי,  שהמפגש התרבותי המוסיקלי שלה עם המוסיקה העברית התקיים על הסט של ”אייל גולן קורא לך” ושלמרבה ההפתעה את אייל גולן עצמו היא התחילה לשמוע רק אחרי שהכירה אותו. ומי שאחראית להצלחה הפנומנלית שלה היא האחת והיחידה אמא שלה.

חג שמח איך היה הצום?

”למה את שואלת אותי איך היה הצום?  אני לא צמה ומעולם לא צמתי  גם אצל אמא שלי בבית לא צמתי.  יש לי אמונה בלב שהיא בריאה ונקיה אבל אף פעם לא שמו לי תנאים אני לא צמה ברמאדן וגם לא בכיפור” היא צוחקת .

את חוגגת את החגים המוסלמים?

”אני חוגגת גם אמא שלי, וגם עם החברים שלי וגם עם חברים יהודים אני גם פה וגם שם”.

קדרי מספרת על עצמה שהיא באה מבית רגיל לגמרי, מחיפה, עם מציאות כלכלית ממוצעת, ושלמרבה ההפתעה לא שמעו בו מוסיקה יש לה עוד אח ואחות ואמא אחת מיוחדת ודומיננטית, שגידלה אותה כי אבא תמיד עבד באופן אינטנסיבי, ולכל אחד במשפחה היה את העסקים והדברים שלו.

אז בטח עוד מעט בהתאם לז’אנר המזרחי תוציאי שיר על אמא.

”כתבתי, שיר על אמא והוא ייצא באלבום החדש, כרגע אני אוספת חומרים בשביל האלבום בינתיים יצא ממנו סינגל אחד שנקרא ”סיבוב שני” שכתב והלחין אותו חגי אוזן.”

את תחילת דרכה במוסיקה עשתה במועדונים כשהייתה נערה בת 18, כחברה בלהקה מרוקאית שחיפשה זמרת, והם הופיעו בכל הארץ, ”לא הייתי ילדה שצריכה חברות, הייתי בעבודה עקב המצב הכלכלי הגרוע שלנו, כל יום היו נסיעות לקרית גת ובאר שבע  והצפון, ולי כבחורה ערביה זה היה קצת בעיה, מהמקום של מה יגידו, מה היא עושה שם, היא צריכה חתונה, ואמא של עמדה על זה שאני יכולה לעשות את זה, בלי אמא לא הייתה הצלחה”.

אמא לפני אייל גולן

”אייל גולן, הוא מבחינתי, השמיים הם הגבול, כל חיי רציתי את החשיפה הזאת, אני ממש קנאית לקריירה שלי. כאילו, כשהגעתי לאייל גולן לא חשבתי שהדברים יהיו ברמה הזאת. שאני אלך ברחוב ואנשים יצטלמו איתי ויגידו לי שאוהבים אותי ושהאבא שלהם והסבא שלהם אוהבים אותי. משפטים כמו ”רצינו לשמוע את הערבית כפי שאת מביאה אותה”. ואני אומרת לעצמי, בואנה, באתי ממועדון של 100 איש שיושבים ומשתכרים ושומעים את נסרין. עכשיו אני יוצאת אל העולם. וזה עולם שהגעתי אליו בזכות עצמי ובזכות הכשרון שלי, והתגובות החמות רק מחזקות אותי וגורמות לי לרצות לשיר עוד ועוד”.

איך הגעת לתוכנית של ”אייל גולן קורא לך”?

צילום: שרון רביבו
צילום: שרון רביבו

”ישבתי עם חברים יהודים שלי ביום שישי והם אמרו לי שאני חייבת ללכת לתוכנית של אייל גולן, ואני חשבתי, מה אני קשורה בכלל, ואז כמה ימים אחד החברים שלי העיר אותי בבוקר ואמר לי, אני לוקח אותך לאודישן”.

”ואני לא באתי משלמה ארצי או מגידי גוב, באתי מסוג מוסיקה אחר לחלוטין, שרתי בערבית, אום כולת’ום, עבד אל וואהב, ענקי המוסיקה הערבית הקלאסית, הכל היה חדש בשבילי כל העולם הזה, לא השפה שלי, לא התרבות שלי, ואני כאן ואני עושה את זה כי אני רוצה את זה”.

 

איך את מסבירה את זה שבחברה כמו שלנו שכל כך מקוטבת בין ערבים ליהודים, את מצליחה להיות אהובה כל כך בשני המגזרים השונים?

”כי הם מסתכלים  על המוסיקה שלי, לא איכפת להם מהלאום שלי, השפה שלי היא לא ערבית ולא עברית השפה שלי היא מוסיקה. יש אוכלוסיה מאוד גדולה בישראל שרוצה שלום ולא רוצים את הקיצוניות הזו, הקיצונים האלו, תסלחי לי, לדעתי משעמם להם בחיים. לפני שהיו לי חברים יהודים ולפני שהתקרבתי יותר לחברה היהודית, גם אני בתור צעירה הייתי הולכת להפגנות נגד יהודים ועל כך שלא נותנים זכויות לערבים, ופתאום זה השתנה לי, וראיתי את הסיפור מקרוב והבנתי שצריך להתקרב. גם אני כערביה מוסלמית בזמן המלחמה ישבתי במקלט כמו כולם וגם  הייתי בצער על הילדים בעזה שהם לא אשמים במצב. אני חיה באמצע,  התרבות הערבית והיהודית, ולא מרגישה שום הבדל ביו הצדדים.

קדרי ממשיכה ואומרת עוד על היחסים הבינלאומים והבין גזעיים שמתסיסים את מדינתנו חדשות לבקרים, ”מבחינת הבלאגן הזה פה, בין הערבים ליהודים קיים שנים, ואני לא יודעת עם אי פעם זה יסתיים ויהיה שלום, אבל יש מצב שאני אצליח להביא את השלום ולקרב בין האנשים. זה רצוני. השאיפה שלי זה לא קריירה או קיסריה השאיפה שלי היא שלום.”

היא מספרת שכשהעבירה הרצאה במכללה באשקלון שאלו אותה איזה דגל תניפי אם תזכי באירוויזיון? והיא ענתה שלא משנה לה איזה דגל, ”אפילו דגל אתיופיה מבחינתי, העיקר שזכיתי  והצלחתי להביא את המוסיקה שלי לכל כך הרבה אנשים”.  ”אל תדברו איתי על המוסלמי על היהודי דברו איתי על המוסיקה שלי, אני אומרת תמיד, אני חיה כאן ורוצה את השלום הזה ושואפת אליו שנוכל לחיות באהבה, פה אנחנו חיים.”

אז בואי נדבר קצת על המוסיקה שלך, מה התוכניות?

”אני כרגע אוספת חומרים לקראת האלבום השני שיצא בהמשך השנה, עוד חודשיים יצא סינגל חדש, שיר שכתב אותו מוסלי ביאצי מהכפר מר’ר, שיר שכולו  בערבית.  אני רוצה שהאלבום השני כולו יהיה  בערבית, להביא את מי שאני,  להביא את נסרין, את השגעון. באלבום הראשון הייתי כמו תינוק, אומנם בחרתי את השירים שבו בפינצטה, אבל עכשיו התבגרתי גם מבחינת המוסיקה המזרחית, ואני רוצה להעיז יותר ואני לא מתפשרת, זה הצעד הנכון לדעתי, שירים שגם אני אוהבת ולא רק הקהל”.

את חושבת שאת יכולה להצליח ככה גם במקום אחר?

”פה אני הדבר המיוחד, אנחנו חיים במדינה של ערבים ויהודים, לא היה פה דבר כמוני פה  בארץ שמביאה ושרה את המוסיקה הערבית האותנטית, פה אני יכולה להצליח, כמובן שהשאיפה היא גם להגיע לחו”ל וכרגע אנחנו עומדים בפני סגירה של הופעות במרוקו ובתוניס, והייתי רוצה גם במצרים, מגיעות אלי גם תגובות ממש טובות ממיאמי וממצרים אנשים אוהבים לשמוע אותי”.

לוח ההופעות של קדרי הוא מהמשוגעים שיש היא אומרת, בשבוע שעבר הייתי בהופעה מול חיילים באשקלון  למחרת הופעתי בחתונה ערבית ויום לאחר מכן הופעתי בבר מצווה, וזה רק מוסיף לי עושר מוסיקלי, אנשים אומרים לי איזה אלבום הוצאת, איזה שירים,  אנחנו גאים בך, אני נמסה מזה”.

עם מי היית רוצה לעבוד, מישהו שיכול להעשיר את העולם המוסקלי שלך?

”אייל גולן, כביכול ההשראה שלי, אני תמיד מתייעצת איתו, הוא עוזר לי ואומר לי אם זה טוב או לא טוב, ובעייני הוא הזמר הכי טוב במדינת ישראל, הוא חבר טוב ששואל מתעניין ותומך הרבה לפני שהוא הבוס.”

”אום כולת’ום היא ההשראה שלי, הייתי רוצה להיות מלצרית באחת ההופעות שלה, לקפל כיסאות בסוף האירוע.”.

את אישה צעירה שעובדת רק בחברת גברים איך זה משפיע על העבודה שלך?

”שנסרין רוצה להיות ליידי, היא הכי ליידי שבעולם, הכי אישה הכי סקסית והכי יפה שיש, אבל כשצריך אני יודעת להתנהג בגבריות כמוהם, ואני לא מוותרת על הזכויות שלי,  ומי שפוגע בי אני יכולה להיות גם הכי קיצונית שיש, כל השנים עבדתי רק עם גברים ואני יודעת איך  להתנהל איתם.”

בארוחה אחרונה בחייך מה תרצי שיגישו לך?

”אני  חולה על בשר, אפשר על האש, שולחן מלא בכבש, אין לי בעיה עם זה, ככה לפחות אני אעלה שבעה”

 

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter