באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

נכנסו להקפאה

נכנסו להקפאה

המועצה המקומית זכרון יעקב לא תצטרף בשלב זה אל תאגיד המים ‘מעיינות העמקים’ הכולל את יקנעם, קרית טבעון ורמת ישי, וימתינו לראות מה יעלה בגורל היוזמה לביטול תאגידי המים לאחר הבחירות. 

מעיינות העמקים
מדרחוב המייסדים בזכרון יעקב. צילום: RickP

סאגת צירופה של זכרון יעקב אל תאגיד המיים ‘מעיינות העמקים’ קיבלה תפנית נוספת ונכון לרגע זה הצטרפותה נכנסה להקפאה וזאת בשל יוזמה של מספר חברי כנסת ובראשם מירי רגב מהליכוד לביטול תאגידי המים והחזרת האחריות על המים והביוב אל ראשי הרשויות כפי שהיה בעבר. בזכרון מחכים לראות מה יעלה בגורל היוזמה לאחר הבחירות ובכוונתם לפעול בהתאם להתפתחויות בחקיקה.

זכרון היתה אמורה להצטרף אל תאגיד המים מעיינות העמקים הכולל את יקנעם, קרית טבעון ורמת ישי אך המהלך זכה להתנגדות הן מצידם של חלק מחברי המועצה ביישוב שאף הגישו עתירה לבית המשפט בנושא. כזכור, זכרון שטרם נכנסה לתאגיד כלשהו נאלצה למצוא תאגיד שיקבל אותה ומין הצד השני, תאגיד ‘מעיינות העמקים’ הנחשב לתאגיד קטן ביקש לגדול על מנת שבעתיד לא יחוייב להתמזג עם תאגיד גדול יותר כך שמבחינה זו כל הצדדים היו אמורים להרוויח אם כי בקרית טבעון לא כולם היו מרוצים מחלוקת הדירקטורים החדשה שהיתה אמורה להכנס לתוקף אם המהלך היה יוצא לפועל. שכן לטבעון יש שלושה דירקטורים בתאגיד כשליקנעם יש ארבעה ולרמת ישי, שניים. מכיוון שלא ניתן להגדיל את מספר הדירקטורים הוחלט על חלוקה חדשה של מספר הדירקטורים ולפיה קרית טבעון, זכרון יעקב ורמת ישי יקבלו שני דירקטורים כל אחת ואילו ליקנעם יהיו שלושה דירקטורים אלא שכאמור המהלך נמצא כרגע בהקפאה.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter