באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מתרגלים חירום במועצה האזורית עמק יזרעאל

מתרגלים חירום במועצה האזורית עמק יזרעאל

מתרגלים חירום במועצה האזורית עמק יזרעאל
המועצה סיימה בשבוע שעבר שני ימי תרגול והיערכות לחירום

בשבוע החולף נערך תרגיל חירום במועצה האזורית שהמחיש אירועי חירום אפשריים במרחב המועצה האזורית עמק יזרעאל. השתתפו בו עובדי המועצה האזורית שמגויסים למלח (משק לשעת חירום), שתפקידם לתת מענה מקיף ולעמוד בקשר ישיר עם התושבים בשעת חירום, בין היתר, בתרחישים של פגיעה בתשתיות, במתן אספקה, במענה טלפוני ועדכונים שוטפים באשר לתרחישים השונים.

התרגיל בדק את מתן המענה והרצף התפקודי במערך החירום של המועצה, כאשר התרחיש המרכזי לתרגול הוא רעידת אדמה שבעקבותיה יתרחשו רעידות משנה, הפסקות חשמל ומים, פגיעה במבני ציבור ובבתים, פינוי תלמידים מבתי הספר, אירועי חומרים מסוכנים, פתיחת מתקני קליטה בשעת חירום בבתי הספר, ועבודה בשיתוף פעולה עם כוחות ההצלה הארציים ופיקוד העורף.

את התרגיל הובילו תאל במילדוד סוויסה מפקד חיל התותחנים לשעבר, שמנהל את פרויקט הכנת הרשויות במדינת ישראל לחירום וסאל במילעופר ירושלמי מטעם פיקוד העורף, בשיתוף נציגים ממשרדי הממשלה השונים וכוחות ההצלה.

המועצה האזורית עמק יזרעאל הנה חלק מנפת עמקים, בראשה עומד אלמ במילניסים תורגמן.

עם תחילת התרגיל, בעלי התפקידים עברו במהירות ממצב שגרה לחירום על פי הנהלים ותרגלו במשך התרגיל מצבי חירום שונים. לצדם תרגלו צוותי הצחי (צוות חירום יישובי) של ארבעה מיישובי המועצה, ביישובים עצמם.

מוכנות לחירום מחייבת את כל מכלולי המועצה להיות מוכנים בכל נקודת זמן, לכל תרחיש אפשרי.  בשנה וחצי האחרונות אנחנו מלווים את תושבי המועצה בתקופת הקורונה. לצד הקורונה, עסקנו גם בשיפור היכולות שלנו בעת חירום“, מספר סגן ראש המועצה וראש מטה מלח אבי סמוביץ.
ביצענו תרגול של פיקוד העורף לפני שנה וחצי, ערכנו התאמות במבנה הארגוני לשעת חירום והקמנו מכלול מבצעים שיפעל על פי המציאות המשתנה. קלטנו מערכת ממוחשבת ואפליקציה בשם שועל (שליטה ובקרה) שתאפשר לנו לנהל ביעילות את אירועי החירום, תוך ראייה רחבה. בנוסף, עברנו בהצלחה ביקורת של רחל (רשות חירום לאומית), הכשרנו מנהלי מכלולים ועוד“.

לאחר שנה של למידה והטמעה, במועצה תרגלו לראשונה את מערכת השועל שאמורה לסייע לבעלי התפקידים במועצה וביישובים לראות את התמונה המלאה במרחב המועצתי, תוך בקרת המשימות וניהולן.

נערך תרגיל של חילוץ לכודים מהריסות בזמן רעידת אדמה בקיבוץ גזית, יחד עם צוותי הצחי. תרגיל זה הוכיח את חשיבות צוותי הצחי ביישובים כמצילי חיים. הצוותים מלווים במהלך השנה עי אגף קהילה ורווחה בלמידה, הכשרה ושיפור מיומנויות מצילי חיים.

בסיכום התרגיל שיבחו אנשי פיקוד העורף ומשרדי הממשלה את הרצינות, היסודיות, מקצועיות והמסירות הרבה שגילו אנשי המועצה והיישובים, במהלך התרגיל.

זהו צעד נוסף לשיפור המוכנות בזמן חירום“, סיכם ראש המועצה אייל בצר, “קיים שיתוף פעולה יוצא מהכלל בין המועצה, פיקוד העורף, כוחות החירום ומשרדי ממשלה. אלה, יספקו מעטפת תמיכה רחבה לתושבי המועצה.

בנוסף, תשתית השועל החדשה במועצה מחזקת את המענה שלנו בזמן חירום. אין ספק שכל המענים הללו תורמים למערך החירום. המועצה תמשיך לפעול לחיזוק המוכנות והחוסן האישי, היישובי והמועצתי בשגרה ובשעת חירום“.

צילום: דוברות מ.א. עמק יזרעאל

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter