באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מתחסנים ולא מסתכנים

מתחסנים ולא מסתכנים

כללית יוזמת פעילויות לעידוד ההתחסנות כנגד שפעת בעיקר בשל החשש משילוב שפעת עם תחלואת הקורונה. הזמינה כ 350 אלף מנות למחוז חיפה וגליל מערבי, למעלה ממחציתן כבר בוצעו

כללית במחוז חיפה וגליל מערבי הצטיידה השנה בכ 350 אלף מנות חיסון בשפעת, כמות כמעט כפולה של מנות חיסון ועתה עם הגעת משלוח גדול של חיסונים גם בזריקה וגם בתרסיס לילדים ולאנשים עד גיל 49, היא מתגברת את המבצעים לעידוד החיסון, בנוסף על הזימון לכל המרפאות, בעיקר של מי שנמצא בקבוצות הסיכון כמו בני 65 ומעלה, אנשים עם מחלות כרוניות, נשים הרות שמחסנות כך גם את התינוק עד גיל 6ח’- רק אז ניתן לחסן תנוקות. דגש רב ניתן לעידוד ההורים להביא את ילדיהם לקבלת חיסון בפלומיסט. ילדים, כך מסבירים מומחי כללית,  מועדים לסיבוכים קשים מהמחלה וכן מהווים מקור הדבקה משמעותי שלהסובבים אותם כמו ההורים והסבים והסבתות. כללית הצטיידה במנות רבות של חיסון הפלומיסט שיתרונו בכך שהוא  ניתן באופן ידידותי לילדים, בתרסיס וללא זריקה ואכן דיווחים ממחקרים בעולם מעידים כי אז עולה ההענות לחיסון.

ד”ר חנא פרח, מומחה בילדים ובמחלות זיהומיות במרכז לבריאות הילד של כללית, מדגיש כי הוכח שחיסון השפעת מפחית בילדים בין 80-90% את התחלואה, חומרתה, הסיבוכים האישפוזים בעקבותיהם.

החיסונים בפלומיסט ניתנים החל מגיל שנתיים ומומלצים בעיקר עד גיל 12. הוא מתאים עד גיל 49. מתן חיסון התרסיס מותנה במילוי שאלון רפואי, בעזרתו מוודא הצוות הרפואי שאין התווית נגד לקבלתו.

רות ברוך, מנהלת הסיעוד בכללית מחוז חיפה וגליל מערבי ומרכזת מבצע החיסונים במחוז: יש חשש גדול, של כל גורמי המקצוע מהשילוב של התפרצות השפעת, שעדין לא החלה אך כבעבר עלולה להופיע במהלך חודשי החורף, יחד עם מגיפת הקורונה. זאת משום שסימני המחלה דומים וגם בשל הסכנה הגוברת למי שיחשף לשתי המחלות יחדיו. על כן אנו מחפשים דרכים יצירתיות להגביר את ההיענות לקבלת החיסונים כמו אוטובוס שנע בין ישובים, ארועים חוויתיים במתנסים, במרפאות שלנו בימים בהם אין קבלת קהל רגילה והכל תוך הקפדה על התו הסגול. אכן עד כה חוסנו כבר כ 170 אלף מבוטחי כללית במחוז,  אך אנו קוראים למי שטרם חוסן להגיע ולהתחסן לאחר תאום תור, למניעת התקהלויות.

בתמונה: כל המשפחה מתחסנת: רוצים לעבור את החורף בבריאות

צילום: דוברות כללית, יש אישור חתום לפרסום פני הילדים

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter