באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

משמר השכונה

משמר השכונה

נערך כנס לגיוס והקמת מערך מתנדבי משמר שכונה ברמת טבעון, וזאת לאחר שסיורים יזומים של התושבים הורידו את רמת הפשיעה. פקד אביעד כהן: “הסיורים של התושבים בשכונה במהלך 2016, עשו שינוי מהותי בתחושת הביטחון”

בכנס גיוס מתנדבים, שנערך בשבוע שעבר במתנ”ס רמת טבעון, הציג מפקד נקודת המשטרה בקרית טבעון, פקד אביעד כהן את החזון להקמת משמר שכונה ברמת טבעון, כפיילוט למשמרי שכונה כלל יישובי.
כהן, אשר יזם את המפגש, הציג את הבעיות העיקריות מהן סובלת שכונת רמת טבעון בהן: פריצות לבתים, גניבת כלי רכב, וונדליזם בגנים ציבוריים, הטרדות וכדומה. “המטרה בהקמת משמר השכונה” אמר כהן, “היא לגבש יחידת מתנדביםם איכותית ומלוכדת אשר תביא להחזרת תחושת הביטחון בשכונה, תיצור הרתעה, תקצר משמעותית את זמני התגובהה במענה לאירועים ובסופו של תהליך תביא לצמצום הפשיעה ברמת טבעון בפרט ובקרית טבעון בכלל.
הקמת משמר השכונה באה לאחר שבחודש במרץ 2016, החל דרור רוט, תושב רמת טבעון בסיורי מניעה ובולטות בסיועע תושבי השכונה ותוך שיתוף פעולה עם מחלקת הביטחון במועצה המקומית. הפעילות נמשכה מספר חודשים בלבד אך היה בה די על מנת לקבל תמונת מצב של לפני הפעילות ואחריה אשר לא הותירו ספק ביעילותה.
פקד אביעד כהן: “הסיורים של התושבים בשכונה במהלך 2016, עשו שינוי מהותי בתחושת הביטחון והתוצאות היו חדד משמעיות- ירידה חדה במספר ההתפרצויות. פעילות זו בכוונתי לחדש בחסות המשטרה, תחילה ברמת טבעון ובהמשך בכלל היישוב. מדובר בפעילות מניעה מצבית באמצעות סיורים ברכב פרטי, ניידות משטרה וסיורים רגליים בשכונה. למתנדבים יוקנו סמכויות של שוטר בסייגים, ויחד עם ניידות המשטרה הפועלות בקרית טבעון יינתן מענה מיידי למחוללי הפשיעה”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter