באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

משלחת מומחים מבלגיה הגיע לישראל ללמוד על הליך שיקום הקישון

משלחת מומחים מבלגיה הגיע לישראל ללמוד על הליך שיקום הקישון

חברי המשלחת ידונו עם עמיתיהם הישראלים בקידום שיתוף הפעולה בתחום הסביבה בין המדינות  אנשי המקצוע יסיירו בין השאר במפעל “גדות” בנמל חיפה, בקישון וברמת חובב • חברי המשלחת ידונו, בין היתר, בהפחתת זיהום אוויר ובהקמת מנגנון לניהול כימיקלים

משלחת מרשויות איכות הסביבה של בלגיה הגיע השבוע לביקור של חמישה ימים כאורחת המשרד להגנת הסביבה ומשרד הכלכלה. חברי המשלחת יפתחו את הסיור בחיפה ויבקרו במפעל ”גדות” בנמל חיפה ובפרויקט שיקום הקישון. בנוסף יפגשו עם אנשי המשרד להגנת הסביבה, כמו גם עם בכירים במשרד הכלכלה.

שיתוף פעולה ישראלי-בלגי
הקישון והגשר התורכי. צילום: רונן צומר

ביקור זה ממשיך את שיתוף הפעולה הפורה, לאחר מספר ביקורים של בכירים ומומחים מהמשרד להגנת הסביבה בבלגיה בשנים האחרונות. כידוע, השר להגנת הסביבה, ח״כ עמיר פרץ, הבהיר כי פרויקט שיקום הקישון מבטא את הקשר הבל ינותק בין צדק סביבתי לצדק חברתי ובמסגרתו נחל שזוהם במשך עשרות שנים חוזר לציבור כפארק מטרופוליני רחב ידיים שישמש מוקד בילוי לכל תושבי האזור.

בלגיה נחשבת למתקדמת בתחום הסביבה ומשרד הסביבה הפלמי סייע רבות למשרד להגנת הסביבה ביישום מערכים סביבתיים כמו רישוי משולב של תעשיות ומרשם הפליטות לסביבה. כמו כן מתקיים שיתוף פעולה עם סוכנות ניהול הפסולת הפלמית, ובין השאר סייעו הפלמים בהכנת חוק האריזות והחוק לטיפול בפסולת אלקטרונית וסוללות.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter