באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מרכז רפואי ‘העמק’ עובר לגז טבעי

מרכז רפואי ‘העמק’ עובר לגז טבעי

מרכז רפואי ‘העמק’ הינו בית החולים הראשון שיעבור לשימוש בגז טבעי כאשר צריכת הגז השנתית שלו אמורה להגיע ל 720 אלף מ”ק. מנהלת בית החולים “ אני גאה על כך שאנו נהיה הראשונים לתת דוגמה כמרכז רפואי שמקדם את בריאות האוכלוסייה

לראשונה בישראל, במרכז רפואי העמק מקבוצת כללית תוקם תשתית לחלוקת גז טבעי שיחליף את מקורות האנרגיה בהם נעשה שימוש היום. זאת במסגרת הסכם שחתמה הכללית עם חברת סופר אנ.ג’י מקבוצת סופרגז ושפיר.

אורנה בלונדהיים
מרכז רפואי ‘העמק’, יעבור לגז טבעי. צילום: דוברות מרכז רפואי העמק

ההסכם נחתם ל- 25 שנים ולפיו, תניח החברה תשתיות גז עד לגבולות המרכז הרפואי ותהיה אחראית לתכנון, להקמה, לתחזוקה ולהפעלה של תשתית רשת החלוקה שתאפשר בהמשך את אספקת הגז הטבעי לבית החולים. היתרונות של המעבר לגז הטבעי הם שמדובר באמצעי אנרגיה זול ונקי יותר, אשר יביא להוזלה משמעותית בהוצאות האנרגיה של המרכז הרפואי. על פי הערכות הכללית, צריכת הגז הטבעי השנתית ב’עמק’ תעמוד על כ-720,000 מ”ק לשנה.

לדברי פרופ’ משנה אורנה בלונדהיים, מנהלת מרכז רפואי העמק, “המעבר לגז טבעי הוא צעד מבורך שמובילה הכללית בבתי החולים שלה, ואני גאה על כך שאנו נהיה הראשונים לתת דוגמה כמרכז רפואי שמקדם את בריאות האוכלוסייה. מרכז רפואי בסדר גודל שלנו הוא צרכן גדול של אנרגיה, כדי לספק את צרכי הבישול, ההסקה ועוד, וצעד כזה יוביל לחסכון גדול באנרגיה, שתתרום מיידית גם לשמירה על איכות הסביבה”.

לדברי אלי דפס, מנכ”ל כללית “ברחבי העולם השימוש בגז טבעי מקובל עשרות שנים  בתעשייה, במסחר ובמגזר הביתי.  קבוצת כללית גאה להוביל במערכת הבריאות את המעבר לצריכת גז טבעי ולהיות בין הארגונים הראשונים בישראל אשר עוברים לצריכתו. אנו מקדמים מהלכים אלו כחלק מהתפיסה שכארגון בריאות עלינו לשלב בפעילות גם היבטים סביבתיים כגון קבלת תו תקן ירוק לכל בתי החולים ואימוץ טכנולוגיות המצמצמות את היקף הפגיעה בסביבה. התהליך שאנו מתחילים היום מבטיח לתושבי הצפון כי אנו נדאג לא רק לבריאותם האישית אלא גם לכך שיוכלו לנהל את חייהם הקהילתיים בסביבה נקייה.”

נתי גלבוע, מנכ”ל סופר אנ.ג’י: “אנו מברכים על היותה של ‘כללית’ פורצת דרך בתחום הגז הטבעי והשימוש באנרגיה נקיה יותר. מי כמו המרכזים הרפואיים ראויים להוביל במהלך כזה אשר תורם לסביבה בריאה יותר במחוזותינו.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter