באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מקור לגאווה

מקור לגאווה

גננת גן ‘נרקיס’, רחל עובד נבחרה ע”י משרד החינוך לגננת המאה

רחל עובד: “האני מאמין שלי הוא להאמין בכל ילדה וילד, ולגדל דור עם ערכים ודרך ארץ”

הישג מרשים ביותר לגננת גן “נרקיס” של החינוך הממלכתי דתי ולמערכת החינוך של יקנעם עם בחירתה של גננת הגן, רחל עובד, על ידי משרד החינוך לגננת המאה.  עם רחל  עובדות לאורך השנים הסייעות עליזה צרפתי ושרית קורן שמסייעות לה רבות בהובלת הגן.

רחל זכתה בתואר על שנים של  עשייה חינוכית מגוונת ועשירה. בטקס קבלת הפרס נאמר שרחל היא גננת שמהווה מודל, גננת בעלת יכולת התמדה, מסירות נפש ונאמנות שרואה שליחות בתפקידה. בנוסף לכך נאמר שרחל בחינוכה את הילדים מאמינה בהם ומאפשרת להם מרחבי ביטוי מגוונים, נותנת מענה דיפרנציאלי בהתאם לצרכים, מקדמת תכניות לימודים מגוונות באמצעות למידה אינטגרלית המשלבת ביטוי בחומרים, אמנויות, מוזיקה, פיתוח תהליכי חקר ומדע ועוד. רחל זכתה לשבחים על שהגתה את פרויקט “בשביל השירים”, דרכו היא מחנכת לאהבת הארץ, לערכים, נותנת ביטוי אישי לילדי הגן ומקדמת שירי תפיסה בגן העתידי. בנוסף לאלו רחל זכתה לתשבחות על היותה גננת אהובה ואהודה  שרואה את הפרט.

רחל עובדת במערכת החינוך  היישובית כשלושה עשורים, בעיקר בגני החינוך הדתי. בכל שנות עבודתה ידעה רחל לקדם חיבורים בין הגן לקהילה שמסביבו.

בעבודתה לאורך השנים דואגת רחל לכל ילדי הגן, ופועלת רבות להעצמת ילדי הקהילה האתיופית. רחל רואה בחינוך שליחות למען דורות מוצלחים יותר, ושמה דגש על גידול דורות עם ערכים ודרך ארץ. בפעילותה המגוונת היא דואגת לעסוק בנושאים חינוכיים רבים כשמה שמנחה אותה הוא שכל ילד יכול להביא את עצמו לידי ביטוי ולהרגיש שייך, מה שמקנה כוח וביטחון לילדים.

פעילותה הענפה של רחל לאורך השנים נעשית ונעשתה תמיד ממקום של אמונה בילדים ואהבתה שהם הכוח המניע של החיים ושל העבודה בחינוך. האמונה של רחל  בכל ילד וילדה עוזרת להם לצמוח. רחל נולדה וגדלה ביקנעם.

מנהלת אגף החינוך בעירייה, ד”ר סימה ניסלבאום בירכה את רחל על האור שהיא מפיצה ואמרה שרחל עושה שנים רבות עבודה חינוכית למופת, ומעמידה דורות רבים של ילדים רכים שזכו בערכים עטופים באהבה. סימה ציינה בדבריה שרחל עושה את עבודתה החינוכית מתוך אמונה גדולה, מסירות והשקעה אין קץ, והוסיפה שכל פעילותה, הן עם הילדים והן עם הצוות החינוכי וההורים היא ממקום של “ביחד”. מנהלת גני הילדים ד”ר יעל שלומיוק בירכה ואמרה שרחל משקיעה שנים רבות בילדי הגן שלה במקצועיות, במסירות ובאהבה, והוסיפה שהיא עובדת בתחושה של שליחות ונתינה ללא גבולות ותמיד מקדמת בשיתופי פעולה.

נבחרת מורי המאה הינה קבוצה ייחודית של  מאה עובדי הוראה הנבחרים מידי שנה, ומקבלים אות הוקרה על עבודה חינוכית מסורה, על יוזמה, חידוש או פריצת דרך שיזמו במסגרת עבודתם ואשר נמצאים בהלימה ליעדי החמד (חינוך ממלכתי דתי). 

ראש העיר, מר סימון אלפסי:

“כל הכבוד לרחל היקרה על ההישג המרשים. בחירתה היא מקור לגאווה למערכת החינוך היישובית, למערך גני הילדים, ולעיר כולה. עבודת החינוך היא עבודה קשה ומאתגרת שאין כמוה ורחל ממלאת אותה במקצועיות, במסירות ובאחריות, ועם המון אהבה. אני גאה שרחל היא חלק ממערכת החינוך היישובית. בביקוריי בגן אני נפעם כל פעם מחדש מהאנרגיות הבלתי נגמרות שלה, ואני מצדיע לה. אשרי העיר שאלו הם מחנכיה”.

גננת המאה וגננת גן נרקיס, הגב’ רחל עובד:

“אני אוהבת ומאמינה בילדים, זה הכוח המניע של החיים ושל העבודה בחינוך. התפקיד שלנו לראות את הכוחות שיש בילדים ומתוך זה לעזור להם לצמוח. מודה אני על הזכות להיות חלק ממערך החינוך בעיר, על צוות הגן המסור ועל הילדים היקרים שנותנים כוח לשמוח.”

צילום: דוברות עיריית יקנעם

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter