באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מקהלות משתפות

מקהלות משתפות

השבוע התקיים במרכז המוסיקה בבית האמנויות כנס מקהלות משתפות. אם בדרך כלל בכנסי מקהלות, המקהלות שרות אחד לשנייה, ואין זמן למפגש מעבר להופעה על הבמה, הרי שבכנס האחרון שהתקיים בעמק יזרעאל, החלק הראשון הוקדש למפגש משותף. 

כל המקהלות חברו למקהלה אחת גדולה, התאמנו יחד בפיתוח קול, ועבדו כמקהלה אחת על רפרטואר משותף שהוכן מראש.  את הקטעים המשותפים בחרו המנצחות: אלכסנדרה קים- מקהלת שני עמק יזרעאל, מיכל אוקון- מקהלת מיתר מרחובות, אינה אוקון- מקהלת שיר-אל עפולה, אירה קליכמן- מקהלת פעמון מעמק הירדן והדס שטורמן- מקהלת לי-לך עמק המעיינות, שאף אירגנה את הכנס.

לכנס הגיעה מאיה שביט, ה”אמא” של מקהלות הילדים בארץ. הדס שטורמן, מפיקת הכנס אמרה: “הכנס הזה הוא בשבילי הפורמט הנכון.  הערך המוסף שלו עצום. הילדים זוכים לשיר בקבוצה גדולה, ולעבוד עם מנצחים אחרים. לכל מנצח או מנצחת סגנון עבודה אחר, דגשים אחרים, ודרך עבודה משלה. כנס מסוג זה הוא הזדמנות לחוות דרכי עבודה חדשות, לזמרים ולמנצחים כאחד. מבחינתי העיקר הוא העבודה המשותפת.  בסוף היום, כשמופיעים מקהלה מול מקהלה, יש הרבה יותר פרגון והקשבה כשאותם תלמידים עבדו יחד במשך הבוקר. אני מאד שמחה שפורמט זה קיים במסגרת כנסי המקהלות של הקונסרבטוריונים שבפיקוח משרד החינוך. ”

גילי יגר, מנהלת מרכז המוסיקה עמק יזרעאל:  “הייתה לי תחושה שהמקהלות הגיעו מוכנות לשירה המשותפת.  הייתה אווירה של פרגון ופתיחות לעבודה אחרת.  זה היה יום משמעותי עם חוויה של שיתוף פעולה ובמה שאפשרה ביטוי לכל מקהלה ומקהלה”. גילי הוסיפה וציינה כי יש הבדל בין למידת עמיתים, בה מנצחים נחשפים לרפרטואר ורעיונות ומאמצים אותם ולבין תחרות. כאן הייתה אווירה של שיתוף . לכל אחת – מנצחות ומנהלות היה חלק בבניית הכנס וההנאה של כל השותפים הייתה רבה”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter