באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מצטיינים בערכים

מצטיינים בערכים

שניים מבתי הספר של המועצה האזורית עמק יזרעאל ובית הספר של המועצה האזורית מגידו יזכו לתגמול ממשרד החינוך בשל הישגיהם הערכיים. מורי בתי הספר יזכו לתגמול של 3,000-8,000 ₪.

משרד החינוך פירסם השבוע את רשימת 208 בתי הספר העל יסודיים, אשר זכו בתגמול כספי בגין הצטיינות חברתית וערכית בשנת הלימודים תשע”ד וביניהם ניתן למצוא בדרגה 2 את תיכון ‘העמק המערבי’ שבקיבוץ יפעת ואת ‘מקיף חקלאי’ שבנהלל, ברמה 3 נמצא תיכון מקיף מגידו. עובדי ההוראה בתי ספר הללו יזכו במשכורת הקרובה לתגמול כספי שנע בין 3,000 – 8,000 ₪ למורה בהתאם להישגי בתי הספר. הקריטריונים להצטיינות נוסחו בהסכמה שבין משרד החינוך לבין ארגון המורים ומשרד האוצר, במסגרת הסכם עוז לתמורה.

תגמול על פי הישגים
העמק המערבי, מצטיין בערכים. צילום: דוברות המועצה האזורית עמק יזרעאל.

ד”ר בני פישר, ראש המינהל לחינוך התיישבותי ופנימייתי: “יש כאן אמירה ערכית של המשרד, לפיה הצלחה של בית ספר אינה נמדדת רק בציונים אלא כמכלול שלם של חינוך ערכי ומעורבות בקהילה, הכלה, מניעת נשירה וקידום כל תלמיד על פי צרכיו ויכולותיו.  העובדה שכרבע מהזוכים הם בתי ספר אזוריים וכפרי נוער מעידה על מרכזיותם של ערכים אלה בקהילות החינוך של המינהל”

במכתב למנהלי בתי הספר ציין המשרד: “זכיה זאת הינה אות הערכה למנהיגותך, ולעשיה החינוכית המעמיקה של צוות המורים בהנהגתך, והיא מעידה על כך שהמצוינות הבית ספרית בבית הספר בהנהגתך נוגעת בכל תחומי החיים החינוכיים- הערכיים וחברתיים לא פחות מהלימודיים”.

במשרד החינוך מוסיפים ומדגישים, כי הקריטריונים לתגמול אינם מכוונים לבתי הספר בעלי ההישגים הגבוהים ביותר, אלא לבתי הספר שחוללו את השינוי המשמעותי ביותר בקרב הלומדים. התגמול הדיפרנציאלי מחושבת על פי אחוז השיפור שביצעו בתי הספר ביחס לשנה הקודמת. הדגש ניתן על שיעור השינוי ולא על הציון הסופי. התגמול ניתן לחטיבות עליונות מכלל המחוזות ומכלל המגזרים, ומכל רמות הטיפוח. סך התקצוב לכלל בתי הספר נאמד ב- 50 מיליון שקלים. מתוך כ- 500 חטיבות עליונות שעמדו בתנאי הסף, זכו 208 בתי ספר לתגמול שיינתן לכלל מורי צוות בית הספר. מדובר ב- 40% של בתי הספר שהשיגו את ההישגים הטובים ביותר.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter