באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מפלגת צעירי יוקנעם יוצאת לדרך

מפלגת צעירי יוקנעם יוצאת לדרך

צעירי יקנעם מתארגנים ומקימים גוף שירוץ בבחירות הקרובות למועצת העיר.

לאחר מחשבה רבה ושנים של עשייה ותכנון, החליטו שני צעירים תושבי יקנעם יוסי דרעי (24) ואושרי ביטון (26). להקים תנועת צעירים ביקנעם אשר תתמודד בבחירות המוניציפליות לשנת 2013.

יקנעם יוסי דרעי (24) ואושרי ביטון (26)

בהצהרה משותפת שהוציאו השניים לעיתונות אומרים השניים ” יחד אנו (אושרי ויוסי) הבנו שהאינטרסים שלנו משותפים וכוללים תכניות נהדרות למען צעירי יקנעם, ואנו מקווים כי מכאן תצא הבשורה לכלל צעירי ישראל. ישנם לא מעט נושאים בוערים על השולחן בנוגע לצעירים, והגענו להחלטה כי הדרך הטובה ביותר להשפיע, לשנות ולשפר – תהיה על ידי נוכחות מאוחדת וחזקה שלנו בתוך העירייה, כתנועה. הלוגו מוכן, הרכבת הרשימה בעיצומה ומה שנשאר לאחל לצעירים – בהצלחה !”

בדרך לכסא בעירייה יצאנו להכיר, להציג ולהבין מה בעצם רוצים שני הצעירים הללו?

יוסי, יליד ארה”ב אשר עלה ישירות ליקנעם ב1997, קיבל תפנית בפעילות החברתית בזמן שהיה בצבא  “עוד מהיותי תלמיד באורט אלון תמיד אהבתי להיות מעורב חברתית ופוליטית, אבל הבנתי שחסרה נציגות של צעירים בעירייה בזמן מבצע עופרת יצוקה” מספר יוסי “כל חברים שלי מיקנעם פנו אלי וסיפרו לי איך מסביבם, חברים מישובים אחרים, קיבלו חבילות ותמיכה מהבית, וביקנעם לא היה כלום. מיד התחלתי לנצל את הקשרים שלי ופניתי ליחידה לחיילים משוחררים שפעלה בזמנו ביקנעם, הסברתי להם את המצב ומהר מאוד הם הבינו את התמונה וארגנו יחד חבילות תמיכה בכל הלוחמים מיקנעם. מהרגע שהשתחררתי ידעתי שההצהרה על הרצת רשימה צעירה ליקנעם תגיע במוקדם או במאוחר.

אושרי, נשוי וסטודנט בניהול ומדעי המדינה פעיל בשנתיים האחרונות רבות מול ראש העיר סימון אלפסי ופועל רבות בכל הנוגע לצעירים ובני מיעוטים בעיר.  “הרעיון נולד כבר לפני מספר שנים” מספר אושרי “יוסי התחיל בעשייה שלו  לפני  ואני התחלתי בנפרד ממנו ויום אחד הצטלבו דרכנו כאשר שנינו עוסקים בנושא הצעירים ביקנעם עלית. מיד הבננו שיש לנו הרבה משותף ושיש הרבה מה לעשות בנושא ושלא ניתן לעשות את זה מחוץ לעירייה ושהצעירים ביקנעם צריכים כוח בתוך העירייה על מנת להוסיף, לשנות ולשדרג את הבית שלנו. בחרנו לשתף פעולה מתוך ראייה שטובת צעירי יקנעם חשובה לנו יותר. ביחד, המטרה שלנו היא לקדם ולשפר את מצב החיילים, הסטודנטים והזוגות הצעירים ביקנעם.”

מה בעצם הדברים שאתם רוצים לשנות ביקנעם?

“אחד הדברים הראשונים שנתמקד בהם הוא מציאת פתרון לדיור מוזל בהשכרה להשארת החיילים המשוחררים, הסטודנטים והזוגות צעירים ביקנעם” אומר יוסי “זהו משהו שעוד לא קיים בישראל ואנחנו יודעים שהבעיה כאן היא של חקיקה ארצית, וזה גם אחד הסיבות שהחלטנו לנסות ולרוץ בעירייה על מנת שנוכל לקדם את הנושא ביתר שאת מול משרד הפנים, מבפנים. כרגע אנחנו פועלים בכל הנושא של שכונת שער הגיא על מנת שכל המכרזים  והמחירים שהתחייבו להם יתקיימו בסופו של יום.

האם אתם רצים גם לראשות העיר?
בבחירות הקרובות אנחנו לא מתכוונים לרוץ לראשות העירייה” אומר יוסי “סה”כ אנחנו שני בחורים צעירים ואין לנו ניסיון של עבודה של יום אחד בעירייה, ואני חושב שזה לא במקום לרוץ לראשות של ישוב מבלי לראות ולהבין איך המערכת עובדת. לאחר שנשתפשף אז יש על מה לדבר, כרגע זה לא המקום שלנו לבא להגיד שאנחנו רוצים לכבוש את העירייה. כרגע אנחנו רוצים בעיקר לגבש את הצעירים ביקנעם סביבנו.” אושרי מסכים עם יוסי “יש עוד שנה לבחירות ובסופו של דבר מי שאנחנו הכי נאמין בו ומי שעושה כל השנים למען הצעירים ולא רק שנה לפני הבחירות, אנחנו נהיה איתו בבחירות הללו. כרגע אנחנו מתמודדים בשביל להשפיע לא בשביל כסא בעירייה, אנחנו לא רוצים תיק או חושבים על לשבת באופוזיציה או קואליציה, אנחנו באים בשביל להשפיע ולעזור לצעירים ואיפה שנוכל אנחנו נעשה את זה. זה כל המטרה שלנו”.

“שלא תהיה אי הבנה” ממהר להסביר יוסי “אנחנו לא יוצאים נגד ראש העיר או בעדו זה כרגע לא בתחום שלנו,  אולי עוד מספר חודשים נהיה יותר נחרצים בנושא לכאן או לכאן, אבל בבחירות הללו אנחנו נרוץ כאשר אחד הדברים הכי חשובים לנו זה להשאיר את הצעירים ביקנעם”.

חוץ מבעיית הדיור ביקנעם, מה עוד חשוב לכם? 

“עוד לא ממש סיימנו לגבש איתנו צוות ואת המצע המלא שלנו” אומר יוסי “אבל אני יכול להגיד שכאשר קראתי בעיתונים שיש 100% גיוס מיקנעם מאוד שמחתי, בשבילי זה חלום שהתגשם ואני אעשה הכול על מנת להשאיר את זה ככה ושיישארו גם לגור ביקנעם אחרי צבא ולא יצטרכו לעבור לגור באחד הקיבוצים או המושבים מסביב.”

נושא שכואב להרבה צעירים ביקנעם הוא המחסור במקומות בילוי בעיר, מה דעתכם בנושא?

“אני יודע על ההתנגדות של ראש העיר לפתיחת מקומות בילוי ביקנעם” אומר יוסי “וזה נושא שמאוד נוגע אליי בעקבות ההתעסקות היומיומית שלי בחיי הלילה. אני לא אוהב לצאת בהצהרות אבל אני בהחלט נגד פתיחת מקומות בילוי בתוך יקנעם, אבל יש לנו את “ההיי-טק פארק” שהוא בהחלט מקום ראוי לפתוח בו גם מקומות בילוי. פתיחת מקומות בילוי במרכזים ובביג שבקרבת מגורים, לזה אני מתנגד נחרצות.

“אני בא מבית מסורתי” אומר אושרי  “אני עם כיפה על הראש והשאלה הזאת בהחלט מעוררת בי רגשות. אני חושב שכולם ביקנעם מסכימים שצריך לשמור על הסטאטוס קוו בעיר, אני לא מתלהב מלפתוח מקומות בילוי בסביבת יוקנעם ויוסי מציע כאן רעיון יפה שהוא כאילו מחוץ ליקנעם וזה בהחלט דבר שניתן לשקול, אבל נגיע לגשר ואני בטוח שנחצה אותו ביחד”.

היום כולם עושים סקרים, אתם גם עשיתם איזה סקר או בדקתם את הסיכוי שלכם ?

“אני אגיד לך” אומר אושרי “לדעתי פוליטיקאים שעושים סקרים ובונים עצמם ע”פ סקרים,  זה אומר שהם לא יודעים על מה הם מדברים. אני ויוסי כרגע עוד לא חושפים את כל המצע שלנו, כי חלקו עדיין מתגבש כמו גם כל הרשימה שנציג לקראת הבחירות, אבל אנחנו בהחלט יודעים לאן אנחנו רוצים ללכת ומה אנחנו רוצים לעשות. כרגע אנחנו לא צריכים סקרים כי אנחנו יודעי מה הכוח שלנו ברחובות יקנעם, אנחנו לא נולדנו אתמול ואת הפעילות שלנו ביקנעם אנחנו פורסים ע”ג שנים ככה שיש לנו הרבה כוח והרבה אנשים מכירים אותנו בטווח גילאים של 25 עד 38 . בסופו של דבר גם אני וגם יוסי בונים את החיים שלנו ביקנעם וחשבו לנו להישאר ולהשאיר את החברים שלנו ביקנעם”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter