באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מפגש מרגש בסימן שנת ה-90 לרמת ישי

מפגש מרגש בסימן שנת ה-90 לרמת ישי

ראש מועצת רמת ישי עופר בן אליעזר נפגש עם נכדותיו ונינתו של התורם שעל שמו נקרא הישוב רמת ישי, יש”י (ישראל יהודה) אדלר, והזמין אותן להשתתף בארוע המרכזי. הנכדות התרגשו ביותר מהביקור ומהעובדה כי ברמת ישי ממשיכים להדגיש ולתעד את הקשר בין מייסד הישוב לישוב הנוכחי. האירוע המרכזי שיתקיים ב-17 בספטמבר הינו קהילתי רב משתתפים ורב גילאי שיתן ביטוי לבוניה, בניה, בתיה וממשיכי הדרך ברמת ישי ומתוכננות בו שלל הפתעות. ראש המועצה עופר בן אליעזר אשר מלווה מקרוב את ההכנות קורא לתושבים לקחת חלק באירועים השונים הן כמשתתפים והן כצופים

 ברמת ישי לא שוכחים את מי שבזכות תרומתו בתחילת שנות ה- 40 המשיך להתקיים היישוב ושעל שמו הוא קרוי -הרב ישראל יהודה אדלר.

לרגל שנת ה-90 לישוב ובמסגרת ההכנות למופע המרכזי אשר יתקיים ב-17 בספטמבר, נפגש ראש מועצת רמת ישי עופר בן אליעזר עם נכדותיו ונינתו של התורם הנכבד לרמת ישי-הנכדות רחל שדה-חן וגילה אפלבאום ונינתו הדס כץ-שדה חן. בפגישה השתתפו מנהל ארכיון הישובי של רמת ישי גידי ארבל ועוזרת ראש המועצה שממנכל”ת את אירועי שנות ה-90 סיגלית ברזאני. בן אליעזר שוחח ממושכות עם הנכדות והנינה והביע בשם תושבי רמת ישי את הערכתו לפועלו של ישראל יהודה אדלר למען רמת ישי.

במהלך הפגישה עלו זכרונות רבים וצוות המועצה אף אסף חומרי ארכיון בעלי חשיבות היסטורית רבה. בסיום המפגש הזמין בן אליעזר את בנות המשפחה לקחת חלק בחגיגות ה-90 בישוב ואף הזמין אותן לסיור ברמת ישי.

הנכדות והנינה התרגשו ביותר מהביקור ומהעובדה כי ברמת ישי ממשיכים להדגיש ולתעד את הקשר בין מייסד הישוב לישוב הנוכחי.

יצויין כי רמת ישי הוקמה בשנת 1925 ובבסיסה התארגנות של חברת “מנור” בפולין במטרה להקים יישוב שיהיה מבוסס על שילוב של חקלאות ותעשיית אריגה. לצורך כך רכשה החברה את אדמות הכפר ג’ידה (שמה הקודם של רמת ישי) מקהילת ציון אמריקאית, שרכשה את האדמות מידי הערבים. בנובמבר 1925 הגיעו למקום המשפחות הראשונות. בשנת 1943 הוסב שם הישוב לרמת ישי על שמו של הנדבן היהודי יהודה ישראל אדלר

עוזרת ראש המועצה ומי שעומדת בראש הצוות וממנכל”ת את אירועי שנות ה 90 הגב’ סיגלית בראזני הביעה סיפוק מכמות התושבים שנרתמו לקחת חלק עד כה אך מציינת כי יש מקום לכל תושב שמבקש להיות שותף בצורה כזו או אחרת באירוע השיא. סיגלית: “אירועי שנות ה90 יכללו בין היתר תחרות ציורים/צילומים, חיים שכאלה על רמת ישי ועוד, את הפרטים ניתן למצוא באתר המועצה והמתנ”ס”.

מפיק האירוע המרכזי מטעם המועצה, יחיאל סבג, מציין כי במהלך החודש האחרון מתקיימות באופן קבוע חזרות למופע המרכזי אשר כאמור יתקיים ב-17 בספטמבר. בחזרות משתתפים ילדים, בני נוער, בוגרים מכל הגילאים כאשר במהלך השבוע הבא יתקיימו הקלטות.

מדובר באירוע קהילתי רב משתתפים ורב גילאי שיתן ביטוי לבוניה, בניה, בתיה וממשיכי הדרך ברמת ישי. המופע יתבסס על תשע אבני דרך שיוצגו בארוע והוא כאמור מושתת על כוחות מקומיים מכל הגילאים.

אירועים נוספים שיתקיימו במסגרת חגיגות  ה-90 הם:  תחרות ציור וצילום נושאת פרסים בנושא רמת ישי שתתקיים במהלך חודש אוקטובר. במקביל תתקיים תערוכה של כל העבודות אשר יוגשו ותהיה פתוחה לקהל הרחב. פרטים על התחרות יפורסמו בהמשך. בנוסף לקראת סוף השנה תפיק המועצה ערב חיים שכאלה לרמת ישי אותו יוביל מר גידי ארבל ובו התושבים מוזמנים להעלות סיפורים, זיכרונות ואירועים מעברה של רמת ישי.

ראש המועצה עופר בן אליעזר אשר מלווה מקרוב את ההכנות קורא לתושבים לקחת חלק באירועים השונים הן כמשתתפים והן כצופים וברך את כל העוסקים במלאכה.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter