באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מנהלת המחול במגידו אריאלה שפושניק זכתה בפרס

מנהלת המחול במגידו אריאלה שפושניק זכתה בפרס

מנהלת המחול במגידו אריאלה שפושניק זכתה בפרס בכנס המחול ע”ש יאיר שפירא

“המחול הוא “שיר  -השרירים” אשר ללא  הקשבה ללב נתקשה לשמוע  את לחן הגוף והנפש”

מנהלת האולפן למחול מגידו, אריאלה שפושניק, זכתה השבוע בפרס ע”ש תמנע שוויקה בכנס המחול המסורתי לזכרו של יאיר שפירא.

כנס יאיר שפירא למחול, הנקרא על שם תושב גבעת עוז שהיה רקדן ויוצר בלהקת המחול הקיבוצית ונהרג במלחמת יום הכיפורים, התקיים השנה באולם הקימרון במועצה האזורית עמק המעיינות. הפרס נקרא על שמה של לוחמת הקרקל תמנע שוויקה ז”ל מקיבוץ ברקאי שנהרגה בתאונת דרכים בשנת 2017 ואריאלה נשאה דברים בשם הזוכים ואמרה: “לעמוד על הבמה, לשמוע את הנימוקים לפרס זאת התרגשות עצומה ותחושת הישג.

להיות מורה למחול זאת זכות גדולה אשר נפלה  בחלקי יחד עם אחריות עצומה. הוראת מחול הינה  דרך של עשייה מתמשכת ומשתנה ,לעיתים קשה אך תמיד מתגמלת בגוף ובנפש של ההולכים בה- מורה ותלמיד יד  ביד  בלמידה הדדית מפרה ומעצימה. המחול הוא “שיר  -השרירים” אשר ללא  הקשבה ללב נתקשה לשמוע  את לחן הגוף והנפש”.

אריאלה קיבלה את הפרס על עבודתה החינוכית רבת השנים כאשר בקהל נכחו תלמידות האולפן למחול מגידו, תלמידי מחול מכל הארץ, מורים, רקדנים, חברותיה של אריאלה ושני ילדיה. ראש המועצה איציק חולבסקי בירך ואמר כי הפרס אותו קיבלה אריאלה מהווה ביטוי הולם וראוי מאד לתרומה הנפלאה של אריאלה לתחום המחול במגידו.

לאריאלה שנים רבות של הוראת מחול ברחבי הארץ, מתוכם היא מנהלת את האולפן במגידו בשש השנים האחרונות. בנימוקי הפרס כתבה הוועדה: עבור אריאלה, כמורה ומנהלת, העיקר הוא “לראות את התלמיד”- כל אחד ואחת לגופה ונפשה. המורה למחול הוא המתווך, המקרב, המציב אתגרים לתלמידים ושותף מלא לדרך החקירה המביאה לרכישת הידע, שיכלול היכולת וההעצמה אישית. שיעורי המחול הינם מרחב בטוח להתנסות וחקירה בתוך מסגרת ברורה, המאפשרת לשלב את הלהט הפנימי עם התבונה הנרכשת בניסיון התנועתי. שנים רבות אריאלה עושה זאת במסירות, בנאמנות ובמחויבות לקהילה.

מנהל מחלקת התרבות במועצה, נתי וירבה: “אריאלה היא לא רק מורה למחול אלא אשת חינוך מהמעלה הראשונה אשר הצמיחה דורות של תלמידים והפרס הזה הינו נדבך חשוב בעשייתה בתחום המחול והחינוך“.

                 

תמונה: דוברות מועצת מגידו

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter