באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מכללת אורנים : התוכנית לפסיכותרפיה רב מימדית

מכללת אורנים : התוכנית לפסיכותרפיה רב מימדית

הפסיכותרפיה הרב מימדית מכשירה את המטפלים במגוון רחב של שיטות, כך שיוכלו להתאים את הטיפול המתאים ביותר לפתרון הבעיה אותה מציג המטופל המגיע אליהם. מכללת אורנים מכשירה מטפלים בתחום.

מכללת אורנים - לימודי פסיכותרפיהמטרות הלימודים:

לאפשר עיסוק מקצועי בפסיכותרפיה רב-ממדית בקרב ילדים, בני נוער, מבוגרים ומשפחות במצבי דחק ומשבר במגזר הציבורי בתחומי הטיפול והרווחה – ברשויות מקומיות, במגזר הפרטי לשלוחותיו ובמגזר השלישי בעמותות ובאגודות שונות.

העוסקים בפסיכותרפיה רב-ממדית, דוגלים במשנתו של ארווין יאלום: “כל טיפול הוא יצירה חד-פעמית של המפגש הייחודי בין מטופל חד-פעמי למטפל שלו”.

התוכנית הנלמדת במכללת אורנים מיועדת לבעלי תואר שני ב:ייעוץ חינוכי, חינוך מיוחד, פסיכולוגיה, עבודה סוציאלית, סיעוד, ריפוי בעיסוק, טיפול באמנויות, מדעי ההתנהגות

בוגרי הפסיכותרפיה הרב מימדית שהוכשרו לטפל במגוון שיטות יודעים ל’דבר’ עם כל מטופל בשפה שלו.

המטפל בגישה זו חייב להיות אינטליגנטי, בעל ידע מקיף בפסיכולוגיה ופסיכופתולוגיה, וכן בעל ניסיון בשיטות טיפול יצירתיות מגוונות. הוא חייב להיות אמפתי, לשאת מצבי אי-ודאות ולהיות בעל מוטיבציה ומחויבות עמוקים כלפי הזולת. הוא חייב גם להיות רגיש וגמיש כך שיהיה פאסיבי, שותק ומכיל עם מטופל אחד, ואקטיבי ויצירתי עם מטופל אחר.

ניתן להשוות את המטפל הרב-ממדי לרופא המשפחה הטוב והמסור שרואה את החולה בשלמותו ולא מתמקד רק באיבר כזה או אחר. על מטפל כזה לדעת הרבה מאוד, להיות רב-כיווני ופתוח, לקבל ולתמוך בכל מטופל באשר הוא. רק מטפל רב-ממדי יכול להתאים טיפול יעיל למירב  הפונים. ביכולתו של מטפל רב-ממדי לתת מענה הולם ויעיל לרוב הקשיים והכאבים באוכלוסיות מגוונות משום שהוכשר מלכתחילה לפלורליזם טיפולי.

מכללת אורנים הינה מכללה אקדמית לחינוך מהמובילות בארץ, הממוקמת על גבעה ירוקה ליד קרית טבעון וסביב לה חורש יפהפה.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter