באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מיכל מלכת הילדים

מיכל מלכת הילדים

מיכל הקטנה היא אולי כוכבת הילדים הגדולה ביותר בארץ בימים אלה. לרגל המחזמר החדש, הססגוני והמרהיב שהיא מעלה, ‘מיכל הקטנה והמפלצות’ המבוססת על סדרת הטלביזיה, ערכנו איתה שיחה על הורות, ילדים ומה שביניהם.

 

מיכל הקטנה מוכרת היום בכל בית שיש בו ילדים, האישה הקטנה הזו הפכה בשנים האחרונות למלכת הילדים הבלתי מעורערת, ובתור דוד לאחיינים קטנים, אני יודע עד כמה הקטנטנים מעריצים אותה. אלא שרק לפני חמש וחצי שנים, היתה מיכל וייצמן, הידועה היום בשם מיכל הקטנה, זכיינית של רשת קאסטרו, לא בדיוק סוג העיסוק שבו נתקלים בהרבה ילדים.

היום, לעומת זאת, מיכל היא תעשייה שלמה הפונה לילדים: הצגות, DVD , ספרים ועוד, אשר הופכים את מיכל למותג מבוקש. ולא פלא, שהרי 6 קלטות  DVDבכיכובה, הגיעו למכירות של מאות אלפי עותקים, וכבשו בסערה את עולם הילדים. שתי הצגות בכיכובה זכו לביקוש רב והתקיימו בבמות היכלי תרבות בכל רחבי הארץ. היא הופיעה לצד כוכבי הילדים המובילים שנתיים ברציפות, בשלאגר של חנוכה “מותק של פסטיבל”, שזכו להצלחה מסחררת.  בחנוכה האחרון השתתפה לצד יובל המבולבל במופע המדובר, “הדרקון המתוק שלי 2″. שלוש סדרות בכיכובה משודרות ב”יס”, וכבר זכו למאות אלפי הורדות. באביב 2015 עלתה לשידור “מיכל הקטנה והמפלצות”, סדרת הדגל של ערוץ הופ!, הערוץ המוביל לילדי הגן, בכיכובה. ובימים אלה עולה הצגה המבוססת על סידרת הטלביזיה ‘מיכל הקטנה והמפלצות – ההצגה’,

מחזמר חדש, ססגוני, מרהיב ורב משתתפים המבוסס על הסדרה האהובה בערוץ הופ. על פי ההצגה, מיכל הקטנה מאוד אוהבת לצייר וכשהיא מציירת בממלכת פלא פלצת הציורים שלה מתעוררים לחיים. יצורים קסומים, מפלצות חביבות, לכולם יש מקום בעולם הצבעוני והמשעשע שהיא יוצרת. אולם יום אחד מיכל כועסת על אחיה הגדול, עודד ומציירת את פיית הכעס. פיית הכעס מגיעה אל פלא פלצת והאחים הגדולים נעלמים מהממלכה. מיכל הקטנה יוצאת למסע, כשלצידה פוגו וטריק ושאר החברים על מנת לגבור על פיית הכעס ולהשיב את החיוך והשלווה אל פלא פלצת. ההצגה הינה מחזה מוזיקאלי עשיר וצבעוני, בביצוע קאסט שחקנים נרחב שבו משולבים באופן ייחודי קטעי אנימציה מקוריים, שירים אהובים ומוכרים לצד שירים חדשים ועוד המון הפתעות ורגעים בלתי נשכחים.

פלא פלצת
מיכל הקטנה. צילום:יח”צ

מיכל הקטנה עצמה היא בחורה אנרגטית, בדיוק כפי שהיא על הבמה, ולדבריה תחום הבידור משך אותה מאז ומתמיד: “מאז שאני זוכרת את עצמי, כשהייתי ממש פצפונת הייתי מופיעה בבית על השולחן בסלון ועושה הופעות לכל מי שהיה בעניין וגם למי שלא היה בעניין. בבית ספר, בחוגים בכל מקום הייתי מאוד פעילה ותמיד אהבתי להיות במרכז הבמה. ילדים זו אהבת חיי! וכשהפכתי להיות אמא זה העצים את האהבה שלי ונתן לי את הכוח לצאת להגשים את החלום שלי. אין אושר גדול יותר כשילד מחבק אותי ולוחש לי באוזן שהוא אוהב אותי זו אהבה טהורה, אמיתית ותמימה. כך שלחבר בין שני הדברים, היה מאוד טבעי וזה אושר גדול.  כל מה שעשיתי עד לרגע זה היה הגשמת החלום שלי, מקום העבודה הקודם שלי היה תחנה שעברתי בחיים, ובכל אחת מהתחנות הכרתי אנשים טובים, למדתי, התבגרתי והתפתחתי להיות מי שאני היום”.

מיכל טוענת כי אמנם נכנסה לתחום הבידור מתוך כוונה להצליח, אך לא היתה לה תכנית סדורה כיצד לעשות זאת: “אני לא בדיוק עשיתי תכנית עבודה איך להיכנס לעולם ולתחום הילדים. אני זוכרת את ההופעה הראשונה שלי בדיוק לפני 5 שנים. ההופעה הייתה במיתר, זו הייתה הפעם הראשונה שנפגשתי עם קהל מלא בילדים. אני זוכרת את המבטים המחייכים של הילדים ,ההתרגשות, זו הייתה אהבה ממבט ראשון. מאז השקעתי והתחלתי ללמוד פיתוח קול, שיעורי ריקוד, שיעורי משחק.

ולמדתי הרבה על עצמי דרך המסע שעברתי, והכל בזכות הילדים. התחלתי לכתוב שירים, להפיק מופע משל עצמי , עבדתי מאוד קשה על מנת להגיע לאן שהגעתי. היום כשעולה ההצגה החדשה שלי “מיכל והמפלצות” אני מאוד מעורבת בכתיבת החומרים וחשוב לי תמיד להעביר מסרים שאני חונכתי וגדלתי עליהם, ועליהם אני מחנכת את ילדיי.

 

  • שתי כוכבות הילדים הכי גדולות שהיו פה הן ציפי שביט ומיכל ינאי, למי מהן את יותר מתחברת? ולמה?

אני מאוד אוהבת את ציפי שביט ועבדנו יחד בסדרה משותפת שם היא גילמה את תפקיד הסבתא שלי. עד היום אנחנו שומרות על החברות שנרקמה בינינו ודואגות לדבר בטלפון ולהיפגש. אני מעריצה אותה ואוהבת אותה מעמקי נשמתי. מיכל ינאי היא אחת החברות הקרובות שלי, הופענו יחד במותק של פסטיבל, טסנו לחופשות משותפות, הילדים שלנו חברים , ויש לי איתה חיבור מאוד גדול.

אני לא אוהבת לדבר במונחים של להמשיך את הדרך שלהן. אני רואה את עצמי ממשיכה לעשות את מה שאני הכי אוהבת לשיר, לרקוד ולשמח את הילדים והילדות.  עולם הילדים הוא עולם תמים  עולם טהור ורוד וטוב  עולם אמיתי,  עולם חלום, עולם שאם הילדים אוהבים אותך זה מכל הלב זה במסירות, וזה הכי כייף בעולם!!!

על הספרים שלה אומרת מיכל “כתבתי שני ספרים הראשון “אני מיכל הקטנה”, והשני “אמא שלי היא הכי בעולם”  ספר שהושק באחרונה גם באפליקציית “עברית לילדים”, לקריאה דיגיטלית. בנוסף כתבתי 4 שירים שהם להיטים גדולים בהצגות שלי ובכל פעם שאני על הבמה ואני שומעת את הילדים שרים את השירים שכתבתי זה ממוטט אותי מאושר. אני מאוד אוהבת לכתוב, זה יוצר אצלי תחושה עילאית, הכתיבה היא דרך ומקום בשבילי לתת ביטוי לרגשות שלי ולתחושות שלי”.

להיות אמא לילדים, זה לא הדבר הכי פשוט, ולהיות אמא שכל חבריהם של ילדייך מכירים, זה עוד יותר לא פשוט. מיכל מספרת כיצד היא מתמודדת עם הנושא הזה “יולי וליאו, הילדים שלי שותפים מלאים לכל דבר ועניין הם המנטורים שלי. הם המובילי דעה ואם יש שיר או כל טקסט שהם פחות אוהבים זה לא נכנס. אני אמא שלהם לפני הכל. היום יולי הבת הבכורה שלי כבר מבקשת ממני להכין סרטונים לאחים של חברות שלה”. על השאלה כיצד מקדישים זמן לילדים וגם לקריירה כל כך תובענית, עונה מיכל “כשאת מנהלת את הזמן נכון אז יש מקום וזמן להכל, הכל זה עניין של מינון”.

מה החלום שלך?

“החלום שלי להמשיך לחיות את החלום שלי, להגשים ולממש את עצמי ומכאן השמיים הם הגבול”.

מה עושה אותך מאושרת?

“אני מאושרת שזכיתי להגשים את החלום שלי להיות אמא, לשמח את ילדי ישראל”.

 

 

 

 

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter