באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מחווה מרגשת למען חולות הסרטן במרכז הרפואי העמק מקבוצת כללית

מחווה מרגשת למען חולות הסרטן במרכז הרפואי העמק מקבוצת כללית

מפגש מרגש מאד התקיים השבוע במרכז הרפואי העמק, כשנציגות מגמת האומנות מאולפנית אורט טבריה הגיעו למרכז הסרטן, כדי להעניק ראשי פיאות מעוטרים פרי יצירתן, לחולות הסרטן שנעזרות בפיאה בתקופת הטיפולים הכימותרפיים.

לדברי הרב שמעיה כרמל, מנהל האולפנית, זו השנה השלישית שבנות האולפנית מקיימות מיזם חשוב זה למען הקהילה: “המיזם החל בעקבות שיחה של בנות האולפנית עם חולת סרטן, ששיתפה את הבנות בקושי שהיא חווה בזמן הטיפולים, כאשר שיערה נושר והיא מתקרחת ונעזרת בפיאה. המטופלת סיפרה על הקושי שלה לקבל את עצמה קירחת, ואמרה כי גם הראש הלבן שעליו מונחת הפיאה מהווה מעין שיקוף כואב למראה שלה“.

בעקבות זאת החליטו במגמת האומנות באולפנית לרכוש ראשי פיאה, לאייר ולעטר אותם בצבעים חיים ושמחים, ולתרום למרכז הסרטן לטובת נשים חולות.

שקד, תלמידת האולפנית, סיפרה במפגש: “קישוט ראש הפאה היה בשבילי מאד מעצים ומרגש. ההרגשה שאני יכולה לעשות משהו שמבחינתי הוא קטן ופשוט אבל בעצם יש לו משמעות גדולה של לשמח מטופלת ולעודד אותה, היא הרגשה נהדרת. זה משמעותי שאפשר לעשות מעשה טוב דרך דברים שאוהבים“.

אנו משתדלים לחנך את הבנות לעשות טוב איפה שאפשר, ולפתח עיניים שמחפשות בכל מקום מה אפשר לתרום ולתת. הבנות מקבלות מזה לא פחות! הן גדלות להיות שותפות אמיתיות בחברה הישראלית“. אמר הרב שמעיה.

מירי פנחסי, העובדת הסוציאלית של המכון לאונקולוגיה והמרכז לבריאות השד במרכז הסרטן סיפרה כי כבר הספיקה למסור ראש פיאה מעוטר אחד לחולה שהחלה להשתמש בפיאה, והיא היתה מאד נרגשת מהמחווה, ומהברכה שצורפה. זה מיזם מבורך, שיש לו ערך רב בעבור המטופלות שלנו“, אמרה פנחסי.

בתמונה: צוות מרכז הסרטן והרב שמעיה. קרדיט: המרכז הרפואי העמק

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter