באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מחווה לסופר דוד גרוסמן

מחווה לסופר דוד גרוסמן

עיריית רעננה במחווה לסופר דוד גרוסמן לרגל זכייתו בפרס “מאן בוקר” הבינלאומי על ספרו “סוס אחד נכנס לבר”
בשלט חוצות שנתלה במרכז העיר נשלחה ברכת הוקרה מיוחדת לסופר המוערך על זכייתו; כן הוזמנו תושבי העיר לקרוא מספריו אשר הוצגו בספרייה העירונית לצד פלקט מחווה על פועלו
לרגל זכיית הסופר דוד גרוסמן בפרס “מאן בוקר” הבינלאומי היוקרתי, יצאה עיריית רעננה, בהובלת סגנית ראש העירייה הממונה על תרבות נוער ופנאי רונית וינטראוב, במחווה מיוחדת לסופר המוערך בשם העיר ותושביה.
שלט חוצות רב ממדי שנתלה במרכז העיר, הוקיר את גרוסמן על זכייתו בפרס, וכן הזמין את תושבי העיר ליהנות מקריאת ספריו בספריה העירונית. במקביל, הוצב בספרייה העירונית לוח המתאר את פועלו ועשייתו הספרותית של גרוסמן לאורך השנים בשילוב תמונות לעיונם של באי הספרייה, וברכה חמה אף הועלתה לכבודו בדף הפייסבוק; כן הוצעו ספריו לעיון המבקרים ברחבה המרכזית של בית יד לבנים לצד “רול אפ” ברכה שהוצב אף הוא ברחבה.
רונית וינטראוב, סגנית ראש העירייה, הממונה על תרבות נוער ופנאי: “ברעננה אהבת הספר בקרב התושבים היא חסרת תקדים כמו גם הוקרה לסופרים ולאנשי הרוח.  אך טבעי הוא שהעיר תוקיר ותחגוג את הזכייה המרשימה של הסופר דוד גרוסמן – ענק הרוח”.
דוד גרוסמן הוא הישראלי הראשון לזכות בפרס פרס מאן בוקר הבינלאומי – אחד הפרסים השנתיים החשובים בספרות העולמית. ספרו של גרוסמן “סוס אחד נכנס לבר”, שהופיע באנגלית בשם  “A Horse Walks into a Bar” ותורגם עד כה ל-22 שפות יצא בארץ בשנת 2014 (הוצאת הספרייה החדשה).

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter