באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מוקירים ומעריכים את מחנכי העמק

מוקירים ומעריכים את מחנכי העמק

במועצה האזורית עמק יזרעאל חוגגים את חגמחנכי העמק‘- כל מי שעשייתו חינוך או תמיכה בו

החינוך היזרעאלי מושתת על חזרה ליסודות החינוך ההתיישבותי וליסודות החברה המחנכת, יסודות שקיימים בעמק יזרעאל כבר 100 שנה. כל אחד מהדמויות המחנכות שפוגשות את ילדי העמק במהלך שעות היממה, הוא חלק מחברה מחנכת זו.

בחברה מחנכת, מגוון מחנכים הם חלק מהכפר השלם המגדל את ילדינו. חג מחנכי העמק נועד להנכיח את העשייה החינוכית בכל המסגרות החינוכיות ולהוקיר אותה. יום זה נועד לכל הדמויות המחנכות בחינוך הפורמלי והחברתי, במוסדות החינוך וביישובים, לצוותי המנהלה והלוגיסטיקהלסייעות, מנהלי החינוך, רכזי הנוערכל מי שעשייתו חינוך או תמיכה בו.

מטרת יום זה, היא להוקיר כל אחד ואחת מהדמויות המשמעותיות בחייהם של ילדי העמק, במיוחד לאחר שנה מורכבת ומשמעותית כמו שנת הקורונה שחלפה וזו שצפויה לבוא.
אירוע ההוקרה למחנכי העמק יתקיים ב-13/9/2021, כאשר הכוונה היא ליצור אירוע שיהפוך למסורת, במסגרתו יתקיים יום שלם שכולו הערכה למחנכי העמק:
בשעות הבוקר תתקיים למידה אחרתבבתי הספר. בכל אחד מבתי הספר תתקיים פעילות שונה, בהובלת הנהגות ההורים.
בצהרים יתקיים כנס חינוך עיוני – “יצירת הזדמנויות בחברה מחנכת“, מפגש של תוכן, למידה, השראה ופיתוח, בארבעה מושבים שהם בליבת העשייה של מערכת החינוך היזרעאלית:
חברה מחנכתבשיתוף מכללת אורניםמושב שיעסוק בתפקיד המחנכים בחברה מחנכת בעמק יזרעאל.
חינוך ליזמות וטכנולוגיהבשיתוףירוקמרכז יזמות רובוטיקה וקהילההמושב יתמקד בחינוך טכנולוגי וטכנולוגיה.
חיים משותפיםבשיתוף קרן יוזמות אברהם המושב יעסוק בחינוך לחיים משותפים בין החברה היהודית והערבית, כפי שמתבקש שישתקף ממרקם החיים בעמק.
למידת חקר ולמידה חוץ כיתתיתבשיתוף מרכז יזמות כנרת המושב יעסוק בחשיבות למידה מחוץ לכתה ולמידת חקר בחברה מחנכת ובשינויים המתאפשרים בדמות המחנכים כתוצאה מהן.

בערב יתקיים מופע הצדעה למחנכי העמק, לאה שבת בהופעה עם האחיינים מנור ואביהו שבת, באמפי נהלל.

אנו שואפים שכל מחנכי העמק יהיו דמויות משמעותיות שמשאירות חותם על הילדים שלנו, שרואות אותם, משפיעות, מלוות ותורמות לצמיחתם“, אמר ראש המועצה האזורית אייל בצר.

בחג מחנכי העמק נוקיר כל אחד ואחת ממחנכי העמק, שהרי הם חלק בלתי נפרד ומשפיע
בחיי ילדי העמק ובמקרים רבים, מהווים עבורם מקור להשראה“, סיכם מנהל אגף החינוך יפתח גיא.

קרדיט תמונה shutterstock מאת מ.א. עמק יזרעאל

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter