באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מובילים בכמות ואיכות המחזור

מובילים בכמות ואיכות המחזור

המועצה האזורית עמק יזרעאל, מובילה בהפרדה איכותית של פסולת למחזור על פי מדד הרשויות הממחזרות של תאגיד המחזור תמיר

תאגיד מחזור האריזות ת.מ.י.ר פרסם את מדד הערים והמועצות הממחזרות בישראל במסגרת יום המחזור של ישראל לשנת 2020 .מאז הקמת התאגיד, 101 רשויות הצטרפו למהפכת המחזור ופרסו פחים כתומים בשטחן בכדי לאפשר לתושביהן להפריד ולמחזר אריזות.

מדד הרשויות הממחזרות מדרג את הרשויות שתושביהן מפרידים את כמות האריזות הגדולה ביותר לפח הכתום ובאיכות הגבוהה ביותר.

מהנתונים שפורסמו עולה כי בקטגוריית המועצות האזוריות, המועצה האזורית עמק יזרעאל, מגיעה לביצועים מרשימים בכל הקשור לכמות המחזור, ובעיקר להפרדה איכותית של פסולת למחזור!
ברחבי העמק פזורים כ– 4,000 פחים כתומים המפונים אחת לעשרה ימים . תושבי העמק ממחזרים למעלה מ– 1,100 טון אריזות בשנה. הפרדת האריזות והשלכתן לפח הכתום הפכו לחלק מאורח החיים בעמק. המועצה היא בין הרשויות המובילות בהפחתת פסולת הנשלחת להטמנה, הודות לתושבים, שנוהגים להפריד את האריזות ומשתמשים בפחים הכתומים.

רני איידלר, מנכל תמיר: “זו השנה השנייה שתאגיד מחזור האריזות תמיר מפרסם את מדד הרשויות הממחזרות בישראל. אני מבקש לפרגן לתושבי ותושבות עמק יזרעאל על המעורבות והמאמץ להפרדת אריזות ולפרגן על המיקום הגבוה במדד הרשויות הממחזרות. אני רוצה להודות ולברך גם את המועצה האזורית עמק יזרעאל על ששמו את הסביבה ומחזור האריזות גבוה בסדר העדיפויות שלהם. המשיכו להפריד אריזות למחזור, זהו  מאמץ קטן עם תרומה גדולה לסביבה.”

אסי אליה, מנהל אגף איכות הסביבה במועצה: “אנו מעריכים שכ– 40% מנפח הפסולת במועצה מועברים למחזור, במרכזי המחזור ובפחים הכתומים. בכך כולנו שותפים להפחתה דרמטית בהטמנת פסולת  וחסכון במשאבי כדור הארץ. זה המקום לשבח את תושבי המועצה על שיתוף הפעולה,  ההכרה בחשיבות המחזור ועל ההשקעה בהפרדה איכותית ונכונה של האריזות לפח הכתום. יחד עם זאת, צריך לזכור שהפחתה בצריכה היא התרומה האקולוגית המשמעותית ביותר.”

אייל בצר, ראש המועצה: “ המועצה האזורית עמק יזרעאל ממשיכה להוביל בהיקף ואיכות המחזור וזאת בשל שיתוף פעולה מצוין עם התושבים. יחד נמנע נזק לסביבה ונחסוך עלויות הטמנה יקרות. אני משוכנע שרמת המחזור בעמק תמשיך להיות מהגבוהות בישראל.”

צילום: דוברות עמק יזרעאל

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter