באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מובילות לטכניון, למדעים ולתעשייה הצפונית

מובילות לטכניון, למדעים ולתעשייה הצפונית

מרחב צפון של התאחדות התעשיינים ממשיך במסורת של תרומה ועשייה למען הקהילה. השבוע ציין המרחב בטקס חגיגי את פתיחת המחזור ה-5 של “מובילות לטכניון, למדע, תעשיה ולטכנולוגיה”, תוכנית ייחודית ופורצת דרך לקידום נערות ללימודי הנדסה ומדעים בטכניון, פרי יוזמה משותפת של המרחב, עיריית חיפה, מדעטק וגופים נוספים.

ועדת קשרי תעשייה-קהילה של מרחב צפון, בראשות אורלי זאבי, פותחת שנת פעילות נוספת. הוועדה בחרה להשקיע את עיקר פעילותה בתחום החינוך, בדגש על החינוך הטכנולוגי בישראל הנמצא במשבר מזה שנים רבות. במסגרת פעילותה מקדמת הוועדה מספר תכניות דגל, בהן “מובילות לטכניון, למדע, לתעשייה ולטכנולוגיה”  תוכנית ייחודית ופורצת דרך, פרי יוזמה משותפת של מרחב צפון בהתאחדות התעשיינים, ויצו נווה שאנן ו”אגודת הידידים”, עירית חיפה, מערכת החינוך העירונית, מומחים וחוקרים בתחומי המדעים והטכנולוגיה מהטכניון, “מדעטק” ובמעורבות רחבה של אנשי עסקים, תעשיינים  ומפעלים רבים.

מטרתה העיקרית של התכנית הינה עידוד תלמידות מבתי מהספר העירוניים לבחור בלימודים מדעיים וטכנולוגיים ברמות גבוהות ואף לעסוק בתחומים אלה באקדמיה ובתעשייה, זאת מתוך הנחה שבתפקידים המאתגרים באקדמיה ובתעשייה נדרש טווח רחב של יכולות. התוכנית, שמתפרסת על פני 5 שנים, מאפשרת לתלמידות להיחשף לקורסים בטכניון ולהשתתף בסיורים לימודיים במעבדות הטכניון ובמפעלי התעשייה בצפון.

ליאור אפלבאום, מנהל התאחדות התעשיינים במרחב צפון: “אנו במרחב צפון של התאחדות התעשיינים פועלים זה שנים לעידוד נשים לבחור במקצועות התעשייה כקריירה, למען קידום מעמדן בעולם העבודה וכחלק מקידום האינטרסים של התעשייה, בפרט זו הצפונית. קידום מעמד האישה ושילוב יותר נשים בתפקידים בכירים ומובילים בתעשייה ובמגזר הציבורי, יתרמו לפיתוח כושר הייצור של המשק, ליצירת מקומות עבודה חדשים ולצמיחת הכלכלה הישראלית.”

רו”ח אורלי זאבי, יו”ר ועדת קשרי תעשייה-קהילה במרחב צפון: “אנו גאים לפתוח את המחזור ה-5 של תוכנית מובילות לטכניון, שנועדה להגדיל את מספר התלמידות המשתלבות במסלולי הלימוד בתחומי ההנדסה והמדעים וכך, להרחיב את השתלבותן בהמשך הדרך במעגל העבודה במפעלי התעשייה הצפונית. ייחודה של התכנית הוא בחוויה שחוות התלמידות ותחושת השייכות שהיא מקנה להן בעולמות אלה. תוכנית זו הינה חלק מפעילות מרחב צפון להגברת השתלבותן של נשים בעמדות מפתח בתעשייה, למען העצמת הכוח הנשי ולהשגת היעד של 50% נשים בדרגי ניהול הבכירים בתעשייה.”

 

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter