באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מה קרה כאן בחנוכה?

מה קרה כאן בחנוכה?

שלל ארועים התקימו בישובי במהלך חג החנוכה, הנה תקציר האירועים.

 ברמת ישי, האור לא הפסיק לדלוק במהלך ימי החג תודות לשלל פעילויות אותן ארגן המתנ”ס. בשיתוף בית חב”ד החלה השנה מסורת חדשה במתנ”ס של הדלקת נרות, כל יום במסגרת אחרת- גמלאים/תנועת מנו”ר /ספרייה/חוגי דרמה, חוגי המתנ”ס ועוד.

חנוכה החל בערב פיוטים ושירה, במועדון הגימלאים “ארז”. הערב המרגש החל בהדלקת הנר, שירי חנוכה, ונמשך בהרצאה מרתקת מלווה בפיוט ושירה מפי רקפת אמסלם. עוד במהלך החג, יצאו הגימלאים לטיול מאיר – טיול חנוכיות בירושלים, שהחל במרכז מורשת בגין- אודות האיש ופועלו והמשיכו לסיור חנוכיות חוויתי ברובע היהודי. נהנו מהמראות, החנוכיות בכל פינה, האווירה, התפילות, השירה קיבלו הסברים מרתקים אודות החנוכה , בתי הכנסת, והמסורת, וסיימו בכותל המערבי.

לילדים התקיים במהלך החג הפנינג בניית חנוכייה ענקית מלגו, את החנוכיה הרכיבו הילדים  מ- 9,000 חלקי לגו, ובתום הארוע הודלקו הנרות בחנוכייה.

אירועי חנוכה בקרית טבעון נפתחו גם השנה, במצעד לפידים מרשים, בהשתתפות למעלה מ 700 תושבים. את האירוע הוביל כבכל שנה, המרכז הקהילתי קרית חרושת בניצוחה של מיטל לוגר ואגף קהילה של רשת המתנ”סים בקרית טבעון. המשתתפים הרבים צעדו ברחובות קרית חרושת, בשיירה ארוכה עם לפידים מוארים: פעוטות, ילדים, נוער, הורים, סבים וסבתות. המראה היה מרהיב. חלק מהצועדים הצטרף באמצע הדרך ואחרים חיכו בנקודת הסיום. בין הצועדים הרבים ניתן היה לראות חניכים ומדריכים מתנועות הנוער “הצופים” ו”הנוער העובד והלומד”, קבוצות הכדורגל מבית הספר לכדורגל של טבעון, צעירים ממעון אשכר, ילדי גן “חומד” ועוד.

מצעד הלפידים בקרית טבעון. צילום מיטל לוגר.
מצעד הלפידים בקרית טבעון. צילום מיטל לוגר.

 בסיום התהלוכה, התכנסו כולם לטקס חגיגי של הדלקת נרות בגן הציבורי ברחוב הרותם ולקינוח חולקו סופגניות. ראש המועצה דוד אריאלי ברך את הנוכחים, עודד רומנו ומיכל שני נגנו ושרו בכישרון רב ובהמשך נהנו כולם מעוד שפע של מופעים כמו: מחול ישראלי  של בנות ביה”ס למחול בהובלת פזית שטח, הופעה של בנות ההתעמלות האומנותית של אולה ממחלקת הספורט וגם מופע מרשים של חברי חוג הברייקדנס של נדב ממרכז קהילתי נרקיס. הדרמה והאירוע נחתם במופע אורות ובכתובת אש של שבט אלון. במקום נרשמה שמחה והתרגשות רבה.

 ביקנעם עלית התקיימו שורה של הדלקות נרות שנערכו ברחבי היישוב וביניהם בקאנטרי, במועדון הסיטי דאנס שאירח את הקונצרט החגיגי של תזמורת המתנ”ס ולהקות המחול, ובטקס הדלקת החנוכייה הגדולה סמוך למתנ”ס שנערך בהשתתפות מאות בני נוער וחניכי תנוער הנוער של בני עקיבא, שבט “שחר” של הצופים, חניכי “כנפיים של קרמבו” ועוד. אלפסי בירך את התושבים ואת בני הנוער בחג שמח ואמר שאנו עם קטן עם אויבים רבים וגדולים והחג מלמד אותנו שיש עלינו השגחה מלמעלה. הרב נועם דקל אמר שחג החנוכה אומר לנו  לא לפחד בורא עולם שומר עלינו. במהלך הערב נהנו המשתתפים מניגון הרכב חלילים של הקונסרבטוריון.

לגלריית תמונות

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter