באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגידו: תקוה באליקים

מגידו: תקוה באליקים

בית הספר ‘קשת התקוה’  קיבל את אישור משרד החינוך כבית ספר משלב וילמדו בו תלמידים חילונים ודתיים יחדיו. מנהלת בית הספר: “זכות גדולה נפלה בחלקי להוביל  מהלך מאתגר וחשוב ברמה יישובית, אזורית ומדינית כאחד”. 

בית ספר משלב
תלמידי בית ספר ‘קשת התקוה’. צילום: דוברות המועצה האזורית מגידו

בית הספר היסודי קשת התקווה שבמושב אליקים הוכר על ידי משרד החינוך כבית ספר משלב  וזאת לאחר שבשנת הלימודים הנוכחית מתקיים פיילוט של כיתה א’ משותפת לאוכלוסיות דתיות, מסורתיות וחילוניות. לאור ההצלחה של המהלך ולשביעות רצון התלמידים ,המורים, ההורים, המועצה האזורית מגידו ומשרד החינוך קיבל בית הספר את האישור וברכת הדרך להיות “בית ספר משלב” צומח, כך שבשנת הלימודים תשע”ה תפתח כיתה א’ נוספת משותפת לאוכלוסיות  דתיות ,מסורתיות וחילוניות אשר המשותף לכולם הוא הרצון לחנך את ילדיהם ברוח האזור בו הם גרים. להכיר את הסביבה ואת האנשים אשר מרכיבים אותה ולתת לילדיהם חינוך ייחודי אשר מאגד תרבות יהודית וישראלית עם שמירת הטבע ואהבת הארץ.  באמצעות שיח משותף בין תפישות חיים שונות והיכרות הדדית מעמיקה הרואה את המשותף ובו בזמן מכבדת ומאפשרת את השונה. בית הספר ישים דגש על החינוך הסביבתי המהווה עיקרון פדגוגי מנחה בתוכנית הלימודים האזורית.

בית הספר מוכר גם כבית ספר פתוח. משמע, הוא יכול לקלוט תלמידים מכל הרשויות ולאו דווקא תושבים של המועצה האזורית מגידו. בשל כך יתקיים ב-3 בינואר יום פתוח בבית הספר בו יוזמנו הורים וילדים להכיר את בית הספר מקרוב.

מנהלת בית הספר, סמדר עקרי אומרת :”זכות גדולה נפלה בחלקי להוביל  מהלך מאתגר וחשוב ברמה יישובית, אזורית ומדינית כאחד. מהלך המחבר את כלל עם ישראל למסגרת אחת מיוחדת המאפשרת לכל אחד להתנהל על פי הזהות שלו  ולשמור עליה. מהלך המאפשר לכל ילד וילדה להכיר את האחר, לקבל אותו וללמוד ממנו”.

הורים לאחת הבנות בבית הספר: “רצינו לשלוח את בתנו למקום שילמד אותה פתיחות וקבלה של השונה ממנה, מקום ששם דגש על האדם, על החיים, על אמונה, על טבע. מקום שבו יש תקשורת פתוחה והדדית בין הצוות וההורים”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter