באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגידו: תוכנית פיתוח חמש-שנתית

מגידו: תוכנית פיתוח חמש-שנתית

תכנית חמש שנתית לפיתוח אושרה במליאת המועצה האזורית מגידו. חולבסקי: ” התוכנית בהיקף של 64 מיליון שקל, משקפת את סדר היום של המועצה, עם הפנים ליישובים והתושבים”

מליאת המועצה האזורית מגידו אישרה תוכנית פיתוח חמש-שנתית, לשנים 2014 – 2018. תחום החינוך שעומד בראש סדר העדיפויות של המועצה, נתמך בסכום של שלושים מיליון ₪ כשעיקר הכספים יושקעו בהקמת בית ספר יסודי חדש, בעלות של 9 מיליון ₪ , שמיקומו עומד לדיון במסגרת התהליך האסטרטגי הכולל שמתקיים לגבי מערכת החינוך היסודי. פרוייקט גדול נוסף הוא הקמת אולם ספורט בבית ספר עומרים בעלות של 8 מיליון ₪. כמו כן יוקם מבנה לחינוך מיוחד במתחם בית ספר מגידו, בעלות של 3 מיליון ש”ח אשר ימומן כולו מתרומה חיצונית. יוקמו וישפצו גנים לגילאי 3 – 5 וישודרג מגרש הספורט של בית ספר קשת התקווה באליקים.

תכנית פיתוח
המועצה האזורית מגידו. צילום: רונן צומר.

בתחום התרבות יושקעו 12 מיליון ₪ בשיפוץ ושידרוג אולם עין השופט כאולם רב תכליתי לכנסים עסקיים ומופעי תרבות. הקמת מרכז מוסיקה במתחם בית ספר מגידו ורעות, כצורך הכרחי של מערכת לימודי המוסיקה במועצה. בתחום הספורט יושקעו 4 מיליון ₪ בפרויקטים שייבחרו לאחר דיון בתוכנית האב למתקני ספורט. כמו כן יושקעו 3 מיליון שקל בתחום הרווחה.

המקורות הכספיים של התוכנית מורכבים מ – 35 מיליון ₪ שתגייס המועצה מהלוואות, מענקי מפעל הפיס ומהיטלי השבחה.בנוסף תגייס המועצה 25 מיליון ₪ ממקורות מובטחים, כגון משרדי ממשלה, גופים ומוסדות נוספים. סכום נוסף של קרוב ל 5 מיליון שקל, יגויס מתרומות, מקרנות בארץ ובעולם.

ראש המועצה, איציק חולבסקי: “תוכנית בהיקף כזה, תוך גיוס מסיבי של הלוואות היא מאתגרת ובעלת פוטנציאל גדול ביותר לקידום וצמיחה במועצה וביישובים, בתחומים רבים וחשובים. זו תוכנית מסגרת שתקודם בכפוף למצבה הכלכלי של המועצה ולצרכים המשתנים במועצה וביישובים כשבכל שנה יערך סיכום ביניים וייבחנו פרוייקטים נוספים, על פי הצורך.

התוכנית בהיקף של 64 מיליון שקל, משקפת את סדר היום של המועצה, עם הפנים ליישובים והתושבים. היא כוללת תמיכה מוגברת ביישובים, בהיקף חסר תקדים במועצה, שמכפיל את תקציבי הפיתוח ליישובים, לעומת תוכנית הפיתוח הקודמת. צוות של המועצה, בהובלת המנכ”ל, אברהם אזולאי ומהנדס המועצה, ברוך שמיר, ייפגש עם כל ישוב לצורך בחינה משותפת של הצרכים וסדרי העדיפויות של היישוב ובהתאם לכך יוחלט לאיזה פרויקט לייעד את התקציב”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter