באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגידו: תבנה כיכר בצומת רמות מנשה

מגידו: תבנה כיכר בצומת רמות מנשה

אחרי עיכובים לא מעטים החלו מחדש העבודות להסדרת כיכר בצומת רמות מנשה המוגדרת כמוקד סיכון. ראש המועצה חנן ארז ” זה חוב מעט לנפגעים ולמשפחות שקיפחו את יקירם בצומת דמים זו”

החברה הלאומית לתשתיות ותחבורה ‘נתיבי ישראל’ חזרה לעבוד על הכיכר בצומת המסוכנת של רמות מנשה וזאת במסגרת מדיניות החברה לשפר תשתיות בכבישים אשר מוגדרים כמועדים לתאונות. במסגרת המשך העבודות יוקם בצומת מעגל תנועה וזאת על מנת להוריד את כמות התאונות בצומת המסוכנת. בשנת 2009 ארעו במקום שבע תאונות דרכים מהן שתיים קשות, ב-2008 ארעו שתי תאונות, אחת מהן קשה. ב-2007 5 תאונות דרכים קלות וב-2006, 13 תאונות דרכים מהן אחת קשה. בשנת

מוקד סיכון
צומת רמות מנשה. צילום: דוברות המועצה האזורית מגידו

2010 היו בצומת שתי תאונות בלבד וגם הן היו קלות אך נתוני השנים הקודמות הספיקו למע”צ על מנת לכלול את הצומת במסגרת פרויקט טיפול במוקדי סיכון, מעגל התנועה יאפשר תנועה בטוחה יותר במפגש הכבישים שבין רמת השופט, אליקים, רמות מנשה וגלעד. לצורך ביצוע הפרויקט, נדרשו הפקעת קרקעות וביצוע תיאום הטיפול בתשתיות, כולל העתקת קווי בזק ומקורות מהצומת.

כזכור החלה חברת ‘נתיבי ישראל’ בעבודות כבר בשנת 2011 אלא שאז התברר כי בקק”ל דורשים להעתיק מהצומת מספר עצים והעבודות התעכבו. וזאת אחרי שנים רבות של בקשות ודרישות של המועצה האזורית ותושבי האזור , להסדיר התנועה בצומת המסוכנת. במקום יהיה מעגל תנועה , עם תאורה ופיתוח נופי . בפרוייקט יושקעו מיליוני  שקלים  הביצוע מתחיל  ממש בימים אלה ויסתיים  ב פברואר 2014.

חנן ארז ראש המועצה האזורית: ” שיחינו והגיענו בתקווה להשלמת הפרוייקט  ,זה חוב מעט לנפגעים ולמשפחות שקיפחו את יקירם בצומת דמים זו אשר במשך שנים ארוכות לא נמצא לה מרפא. אני כולי תקווה שבכך יוחזר סוף סוף הביטחון לנוסעים בציר חשוב זה של המרחב הביוספרי רמת מנשה והמועצה האזורית מגידו “

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter