באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגידו: שחור זה החום החדש

מגידו: שחור זה החום החדש

פחים שחורים המכילים גזם מרוסק פוזרו ברחבי המועצה האזורית מגידו כחלק מנסיונות צוות מחזור הפסולת להלחם בבעיית הריחות הנובעת מהפחים החומים במהלך הקיץ. הפחים הללו מצטרפים לפחים הסגולים למחזור הזכוכית שהוצבו לאחרונה ביישובים.

המועצה האזורית מגידו פיזרה ברחבי היישובים פחים בצבע שחור המכילים גזם מרוסק. הפחים החדשים מוצבים ליד חלק מהפחים החומים כשמטרת הגזם המרוסק הינה לספוג את הנוזלים שבתוך הפסולת האורגנית ובכך להפחית את בעיית הריח הנוצרת בעיקר בחודשי הקיץ המתקרבים.

פסולת אורגנית
פח חום. צילום: רונן צומר.

כזכור,  המדינה באמצעות המשרד להגנת הסביבה נכנסה לתוכנית כוללת להפרדת פסולת לשני זרמים  יבש ורטוב  הזרם הרטוב הוא האורגני (שאריות האוכל שאנו אוכלים…)  תוכנית הפרדת הפסולת היא תוכנית הדגל של המשרד להגנת הסביבה בה לוקחות חלק 32 רשויות נבחרות  מתוך 250 רשויות בישראל ,במועצה האזורית מגידו קיבלו את אישור המשרד וכבר בשנה שעברה עברו נציגי המועצה מבית לבית וחילקו פחים חומים לתושבים על מנת שאלה יפרידו את הפסולת האורגנית מהפסולת היבשה. כשבניגוד לרשויות אחרות המשתתפות בפרויקט במגידו מתפעלים את מחזור הפסולת האורגנית מתחילתה ועד סופה ולא מעבירים אותה לאתרי קצה מרוחקים. את הקומפוסט הנוצר מחלקים במועצה בין החקלאים אשר מפזרים אותו בשדות לבין התושבים אשר יכולים להשתמש בו בגינותיהם.

עם זאת, היו לפרויקט חבלי לידה לא קלים וצוות המחזור של המועצה נאלץ להתמודד עם מספר קשיים ביניהם בעיית הריחות היוצאים מהפחים במיוחד בחודשי הקיץ ובעיית הפיכת הפחים על ידי כלבים וחיות בר אשר מחפשות את המזון הנמצא בתוכם. הצוות נאלץ לפעול בדרך של ניסוי ותעייה על מנת להתמודד עם הבעיות הללו.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter