באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגידו: פרסים לתרבות ולספורט

מגידו: פרסים לתרבות ולספורט

המועצה האזורית מגידו חילקה השבוע את פרסי ראש המועצה לתרבות ולספורט, ובכך היא הוקירה את תרומתם של התושבים בתחומים אלה. בנוסף חולקו שלוש מלגות לספורטאים מצטיינים.

חדשות YCOM: לפני מספר חודשים יצא ראש המועצה האזורית מגידו, איציק חולבסקי בקול קורא לתושבים, להגיש מועמדים לקבלת פרסים בתחום התרבות והספורט, והשבוע הוכרזו הזוכים וחולקו הפרסים. הטקס התקיים  בקיבוץ משמר העמק,  בהפקת נחמיה להב מנהל התרבות ודפנה גוברין ובהנחיית בתיה רזניק, כשפרסי התרבות הוענקו  למנצחת פנינה ענבר ולמקהלת מגידו. על פעילותה המוזיקלית הענפה של המקהלה ועל הישגיה האומנותיים ולפנינה על הקמתה של המקהלה, ניהולה המוזיקלי והניצוח עליה במשך 20 שנות קיומה. לדורון אופיר ולתזמורת כלי הפריטה “הר ועמק”. על פעילותה המוזיקלית רבת השנים, על הייחוד האנושי והתרבותי המאפיין את התזמורת, על מכלול כישרונותיו של דורון אופיר – מנצחה ומנהלה האומנותי של התזמורת. ולדודו ומתן זכאי מקבוץ דליה על פרויקט “שיר ליל שבת”. על כשרונם האומנותי, שהוא אבן שואבת ומקור להנאת רבים, על התרומה הייחודית לפעילות התרבות במועצה.

למייסדי ומפיקי פסטיבל יערות מנשה- נתי וירבה ונטע שפירא. על ייסודו ומיסודו של פסטיבל “יערות מנשה” כאירוע עוגן בפעילות התרבותית של המועצה, על הצלחה יוצאת דופן לממש, הלכה למעשה, את ערכי היסוד וחזון התרבות במועצה, ועל הבאתו של פסטיבל יערות מנשה למעמד מוביל בין הפסטיבלים הבולטים בארץ.

סובב עמק
אורה רון מקבלת פרס מפעל חיים בתרבות מאיציק חולבסקי. צילום: זיו ברק

פרס ראש המועצה על מפעל חיים בתחום התרבות ניתן לאורה רון על יצירתה האומנותית, הוראת האומנות ופעילותה כאוצרת ומנהלת חוג אומנות אזורי בקיבוצה משמר העמק במשך שנים רבות.

בתחום הספורט, הוענק הפרס הראשון לשי חזן ולקבוץ הזורע על הפקת “סובב עמק”. על פעילותו הספורטיבית והציבורית בהפקת סובב עמק והפיכתו למגה אירוע ברמה ארצית ובינלאומית, המקום השני הוענק  לשלומי חיימי  מעין השופט אלוף ישראל ברכיבה על אופני הרים על הישגיו הספורטיביים והיותו אלוף ישראל באופני הרים. ואילו למקום השלישי הגיעו ד”ר אדר טייכנר וירון שרם על טריאתלון יוקנעם המושבה, על היזמות הספורטיבית ופיתוח הטריאתלון לכדי פעילות ספורטיבית שנתית וקבועה ביוקנעם המושבה.

פרס ראש המועצה על מפעל חיים בתחום הספורט ניתן לאיתן רם מקיבוץ עין השופט על הישגיו הספורטיביים ופעילותו הספורטיבית הציבורית, בתחום המועצה ומחוצה לה. כמו כן ניתנו שלוש מלגות מטעם ראש המועצה לשלושה ספורטאים מצטיינים: נויה תמיר, ליאור בן דוד שחקניות בקבוצת הכדור מים של יוקנעם עילית מזה כ- 10 שנים. ואורי פינסטרבוש-  סייף אלוף ישראל וזוכה ב 4 מקומות ראשונים בתחרויות ארציות. אורי מתאמן בקבוצת הגיל הבוגרת של מועדון סייפי הגלבוע. נבחר השנה לסייף מצטיין באליפות היחידה לטיפוח ספורטאים צעירים מצטיינים בוינגייט.
ראש המועצה, איציק חולבסקי: ” המועצה מעמידה את התרבות במרכז הבמה שלה תרתי משמע. המועצה תעמיק את התמיכה שלה באירועי התרבות שהיא מובילה יחד עם היישובים והתושבים, תחזק את שרשרת האירועים המדהימים סביב השנה ואת היוזמות המקוריות של התושבים מכל הגילאים. בית “גיל-אור” המשודרג יהווה מרכז תרבותי לגיל הזהב והאולם האזורי ישופץ וישודרג בקיץ הקרוב יהווה מרכז תרבות אזורי לתפארת. המועצה האזורית מגידו, על נופיה הנפלאים, היערות, הנחלים, שטחי המרעה והשבילים, היא מקום קלאסי נהדר לפעולות ספורטיביות בשטח – אופניים, ריצה, הליכה וניווט.”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter