באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגידו: פטנט לחברה מרמות מנשה

מגידו: פטנט לחברה מרמות מנשה

הם קטנים, שקטים וכמעט שלא מבחינים בהם. על פי חוק, כל בית בישראל מחויב כיום בהתקנת מד מים למדידת הצריכה. פטנט ישראלי שנרשם לאחרונה עונה על השאלה- מי שומר על מד המים מפני חבלה?

חברת ארם הממוקמת בקיבוץ רמות מנשה רשמה בשבועות האחרונים פטנט ייחודי להגנה על מדי מים. “תאונות וחבלות במדי המים גורמות לא פעם לפגיעה העלולה להביא להפסקת תפקודם”, מסביר רז מזרחי מנכ”ל החברה. לדבריו, פגיעה כזו עלולה להתבטא בחיובים שגויים בגין צריכת המים, שתיקונם סבוך וארוך.

מדי מים
מגני המים עם המגנים. צילום: יח”צ

מדובר בשמשת הגנה המולבשת על גבי מד המים ומתאימה לכל מדי המים הסטנדרטיים הנמצאים כיום בשוק. הכיפה המיוחדת עשויה פלסטיק  שקוף וקשיח ומאפשרת שידור RF למדי מים אלקטרוניים.  כיסוי המגן ניתן לשימוש הן במד מים מפלסטיק והן במדי המים העשויים פליז.  לאחרונה החלה חברת ארם בהליך רישום המוצר במשרד הפטנטים.

מזרחי הוסיף ואמר: “מדי מים, המשמשים למעקב שוטף אחר צריכת המים, נדרשים לפעול לעיתים בתנאים קשים בשטח הפתוח ועל כן עלולים להיפגע בשוגג או כתוצאה ממעשי ונדליזם ופגיעה מכוונת. על פי החוק, במקרה של פגיעה או חבלה, המביאה להפסקת תפקודו התקין של מד המים, בעליו עלולים להיות מואשמים באי-קריאה או בחבלה ואף לעמוד לדין בשל כך. בכדי למנוע פגיעות במד המים ובתפקודו השוטף, פיתחנו את המגן השקוף, פטנט ישראלי שמאפשר קריאה נוחה של הנתונים ובו בזמן שומר על תקינות המתקן.”

 

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter