באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגידו: סלפי בתיכון מגידו

מגידו: סלפי  בתיכון מגידו

במגידו החליטו לשתף את בני הנוער בפעילויות המועצה והיישובים בשבוע של הרצאות ודיונים. מנהלת התיכון האזורי מגידו: ” ביקשנו לגעת בסיפורים, בתכנים ובשאלות המעצבות את החיים כאן”. 

תיכון אזורי מגידו
תלמידות מתיכון מגידו. צילום: דוברות מגידו.

התיכון האזורי מגידו החליט לאפשר לתלמידיו להכיר את פעילות המועצה ותושביה. בעלי התפקידים במועצה ותושבים הפעילים בחיי היישובים השתתפו בשבוע למידה שזכה לכינוי “סלפי מגידו”. הפעילות התרחשה  בסיום הסמסטר וחלוקת התעודות , כשבעלי התפקידים  שעברו בכיתות הלימוד מז’ ועד יב’ ועסקו  בפאנל רחב של נושאים מתחומי החיים של מגידו. הציפו דילמות, ונתנו הזדמנות להבעת דעה ולשאלות בנושאים רבים כגון: אופי האזור, המרחב הביוספרי, מאבקים סביבתיים, צמיחה דמוגרפית, שיתוף ציבור , צמיחה כלכלית ועוד…

את הנושא המשותף, הפיק דורון ארז, הרכז חברתי של התיכון , בעזרת הצוות החינוכי ומועצת התלמידים ולדבריו כיום, עם האינטנסיביות של תכנית הלימודים בבתי הספר, יש משמעות גדולה בעצם ההאטה לשבוע אחד על מנת לעסוק בשאלות של “היכן אנו חיים?” ו”מה קורה סביבנו?” להעמיק בתכנים של שייכות וזהות, להכיר את קשרי הגומלין בין קהילת בית הספר לבין קהילות ביישובים.

לירון זכאי מנהלת בית הספר: “עבורנו כבית ספר , היה זה שבוע מורכב וייחודי, עם תכנית עשירה ומגוונת , ביקשנו לגעת בסיפורים, בתכנים ובשאלות המעצבות את החיים כאן, המפגשים עם בעלי תפקידים מהמועצה ואנשים מהיישובים סייע רבות ליצירת תמונה  גדולה לכל אחד מהתלמידים והצוות החינוכי.  כששאלתי את בעלי התפקידים מהמועצה : איך היה לכם המפגש עם התלמידים? כולם חזרו נלהבים ואמרו שחוו חוויה מדהימה מהמפגש, השאלות, ההתעניינות והשיח עם בני הנוער”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter