באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגידו: נחמיה רייבי נגד הסיפוח ליקנעם

מגידו: נחמיה רייבי נגד הסיפוח ליקנעם

בקשתו של ראש עיריית יקנעם עלית לספח את המושבה הופכת לאחד הנושאים המרכזיים בבחירות לראשות המועצה האזורית מגידו. נחמיה רייבי במכתב לשר הפנים: ” מביע תרעומת אישית , בשמם של כל תושבי המועצה האזורית מגידו בכלל ותושבי יקנעם המושבה בפרט”

נחמיה רייבי המתמודד על ראשות המועצה האזורית מגידו שלח השבוע מכתב ארוך אל שר הפנים, גדעון סער, בו הוא מביע התנגדות לסיפוחה של יקנעם המושבה ליקנעם עלית. כזכור, ביקש ראש עיריית יקנעם עלית, סימון אלפסי, להקים ועדת גבולות שתבחן את סיפוח המושבה אל יקנעם עלית דבר שעורר סערה ביישובי מגידו בכלל ובמושבה בפרט. בתגובה הקפיא ראש המועצה, חנן ארז, את כל שיתופי הפעולה של המועצה עם יקנעם עלית ושלח מכתב נזעם לאלפסי.

יקנעם המושבה
תושב חותם על העצומה: צילום: יח”צ

במושבה לא הסתפקו בכך ובשבועות האחרונים החלו להחתים על עצומה כנגד הסיפוח ליקנעם עלית ועד עתה נאספו כבר מאות חתימות, הישג לא מבוטל עבור ישוב קטן. את החתימות מתכוון רייבי לשלוח גם כן אל שר הפנים וזאת על מנת להפעיל עליו לחץ.

נחמיה רייבי: ” אני מביע תרעומת אישית , בשמם של כל תושבי המועצה האזורית מגידו בכלל ותושבי יקנעם המושבה בפרט ,באשר לבקשה. בפנייתו של ראש עירית יוקנעם עלית משתקף רצון קולוניאליסטי להתרחבות והשתלטות על קרקעות. לגבי טענתו של מר אלפסי, הרי שהטיעון “סמיכות פיזית” הוא טיעון שרירותי שאין בו טעם ענייני והוא אינו עומד במבחן במקרה של רשויות אחרות. הטיעון של הזנה מסחרית-תרבותית מתאים באותה מידה לאיחוד בין כמעט כל הרשויות בארץ ואם מר אלפסי דבק בטיעון זה, הרי שלא יתנגד לאיחוד הרשויות בין חיפה ליקנעם עילית.

הסיבה המרכזית שבגינה יש לדחות בקשה זו על הסף, היא העובדה שהאיחוד המוצע, יפגע אנושות במרקם וצביון החיים הכפרי והחקלאי, של תושבי המושבה יקנעם, שבחרו לבנות את ביתם ולחנך את בני ביתם בצורת חיים מסוימת. עתה, עומדת החלטתם הערכית והכלכלית בסיכון בשל הרצון  של ראש עיריית יקנעם עילית לספח ישוב חקלאי כפרי.

לא ברור לי על סמך מה קובע סימון אלפסי שהאיחוד “נכון, צודק וטבעי והוא יתרום לשני הצדדים”? על פי כמות הפניות אלי של תושבי יקנעם המושבה, ברור לי שהם חולקים באופן נחרץ על קביעתו זו של אלפסי”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter