באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגידו: נוכחות סיירת האופניים מורגשת בשטח

מגידו: נוכחות סיירת האופניים מורגשת בשטח

במועצה האזורית מגידו הקימו יחידת סיור של רוכבי אופניים אשר מפקחים על הסדר במרחב הביוספרי. יובל אזולאי מקיבוץ רמת השופט אני מאמין שאם יותר אנשים ישתפו פעולה נמנע  נזקים לטבע”

המועצה האזורית מגידו הקימה לפני מספר חודשים יחידת סיור של רוכבי אופניים אשר מסיירים ברחבי המרחב הביוספרי שומרים על הסדר, מבצעים תצפיות ומראים נוכחות בשטח. אנשי היחידה הם רוכבי אופניים מנוסים, אשר החליטו לתרום מזמנם, ולהתנדב לעזרה בשמירה על השטחים הפתוחים של המועצה  והמרחב הביוספרי.

מרחב ביוספרי
אחת הסיירות ביחידה. צילום: דוברות המועצה האזורית מגידו

מתנדבי היחידה רוכבים בסופי שבוע ומבצעים תצפיות, סיורים, הכוונת מטיילים, הסברה ודיווחים לגורמים הרלוונטים על כל מפגע בו הם נתקלים. במועצה מתמודדים עם לא מעט בעיות במרחב הביוספרי כגון טרקטורונים הנוסעים במקומות לא מורשים, מטיילים המשאירים לכלוך בשטח, קטיף לא חוקי של צמחי בר וכיוצא באלה ולאחרונה אף נערך מבצע כנגד התופעות הללו.
ביחידה חברים כ-15 רוכבי אופניים, מתנדבים מיישובי המועצה. בתקופה הקצרה מאז נפתחה מתווספים מידי יום רוכבים נמרצים נוספים. הקבוצה עברה הכשרה סביבתית וביטחונית והכרות עם שטחי המרחב עם דגש מיוחד לכל שטח. וכלים אלה עוזרים להם להתנהל ולקדם את משימתם.  היחידה נמצאת התהליך של גיוס מתנדבים נוספים ובמהלך התקופה הקרובה  יעברו עוד הכשרות לקראת אירועים  צפויים שבהם נוכחותם חשובה ומועילה.

 יובל אזולאי מקיבוץ רמת השופט חבר ביחידה ” אני יוצא לבד לרכיבה  לשטח , מסתובב  נוסע להנאתי ואם אני מזהה משהו חריג אני מודיע למוקד  המועצה או לקב”ט . אני מדווח על רכבים חשודים, עצים שנופלים ומפגעים  בטיחותיים , נזק למבנים וכדומה . אני מאד נהנה לרכב ותוך כדי אם אני יכול לעשות מדוע לא?  איכפת לי מהטבע , מהאזור וארץ ישראל אני מאמין שאם יותר אנשים ישתפו פעולה נמנע  נזקים לטבע.  אני מאמין שאפשר לשנות בסגנון השוני שהיה בנושא פרחי הבר בעבר. שיש חוק ואכיפה ושלוט  אז יותר קל ולא תהיה הרבה עבודה. “

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter