באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגידו: משדרגים את התחבורה

מגידו: משדרגים את התחבורה

בפגישה בין ראש המועצה האזורית מגידו לבין שר התחבורה הבטיח השר לקדם מספר נושאים ביניהם שבילי אופניים, שדרוג התחבורה הציבורית ושיקום התשתיות באליקים. חולבסקי: “אני מתנגד לשדה תעופה ברמת דוד”

ראש המועצה האזורית מגידו, איציק חולבסקי ומהנדס המועצה, ברוך שמיר, נפגשו עם שר התחבורה ישראל כץ בלשכתו והעלו בפניו מספר בקשות לטיפול בליקויים ובקשיים תחבורתיים במרחב המועצה כשהראשון שבהם הוא הרחבת כביש 672 מאליקים עד קיבוץ דליה. במהלך הפגישה סוכם כי בשלב ראשון ייכנס לביצוע הקטע שבין מחלף אליקים לבין הכניסה המערבית ליקנעם כשבמקביל תבדוק המועצה יחד עם משרד התחבורה את נושא צומת הכניסה לעין העמק, במגמה לפעול להרחקת תוואי הכביש מהכניסה ליישוב.

אליקים
איציק חולבסקי, מתנגד לשדה תעופה ברמת דוד. צילום: יח”צ

בנוסף מעוניין חולבסקי בשדרוג תשתיות התחבורה במושב אליקים. המטרה היא לסייע ליישוב בעל התשתיות הירודות ביותר במועצה ואשר אין בידיו משאבים המאפשרים לו לשדרג תשתיות בעצמו. השר הבטיח להתייחס לנושא במגמה חיובית. כמו כן העלה חולסבקי בפני השר את רצונו לרשת את המועצה בשבילי אופניים בין היישובים. השר הבטיח לבדוק אפשרות של סיוע מהמשרד בנושא. בנוגע לתחבורה הציבורית הבטיח השר כץ כי החל מינואר 2015 תשודרג התחבורה הציבורית באזור. יתווספו קווי אוטובוסים וכניסות ליישובים.

במהלך הפגישה שיבח ראש המועצה את שר התחבורה ואת צמרת משרדו על תנופת הפיתוח בכל רחבי הארץ, שכוללת כבישים מהירים, מחלפים והרחבת קווי הרכבת. בהמשך הביע ראש המועצה באוזני השר את התנגדותו להקמת שדה תעופה בינלאומי ברמת דוד וכן את התנגדות המועצה להרחבת הפעילות במנחת מגידו מעבר לפעילויות המתקיימות בו היום. בתגובה אמר השר, שהוא אישית מעדיף את חלופת נבטים על פני רמת דוד להקמת שדה תעופה משלים לנתב”ג , אך ידוע לו שמשרד הביטחון וחיל האוויר מעדיפים את חלופת רמת דוד.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter