באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מרכז לכישורי חיים יוקם בתיכון מגידו

מרכז לכישורי חיים יוקם בתיכון מגידו

מרכז למיומנויות למידה וכישורי חיים יוקם בתיכון האזורי מגידו לאחר שהתקבלה תרומה ממשפחת ויקר מקנדה לטובת הנושא. מנהלת התיכון האזורי מגידו:”זו הזדמנות לצמיחה, התחדשות  והתפתחות, של בית הספר”

הונחה אבן פינה למרכז למיומנויות למידה וכישורי חיים, שהוקם בכספי תרומת משפחת ויקר מקנדה, בסך מיליון דולר קנדיים, להקמת המרכז ולרכישת ציוד אור קולי ומחשוב, לאודיטוריום חדש במבנה אומניות ולשעות הוראה לתוכניות לימודיות למשך חמש השנים הקרובות. כשבשלב זה מתקיים תכנון אדריכלי של שיפוץ שני מבנים למרכז החדש. בנייתו תחל במהלך שנת הלמודים הקרובה. בטקס הנחת אבן הפינה נכחו בני זוג טובה ולארי, בניהם וכלותיהם וחברים נוספים מקנדה. הטקס שהופק על ידי תלמידי ומורי תיכון מגידו, עובדי המועצה ואנשי קק”ל, כלל קטעי נגינה וברכות. החלק המרגש ביותר עבור טובה, היה פגישתה עם בני כיתתה מהעבר, קבוצת גפן, מרמת השופט ועין השופט, שנכחו אף הם בטקס.

טובה ויקר נולדה באירופה. אחרי מלחמת  העולם השנייה עלתה עם משפחתה לישראל בעודה תינוקת. אחרי ששהתה זמן מה במרכז קליטה של הסוכנות היהודית, נשלחה טובה לקיבוץ רמת השופט, שאותו היא זוכרת בחיבה, כמקום נהדר לגדול בו. טובה למדה במוסד ‘הרי אפרים’, בקבוצת גפן. כילדה בעין השופט טובה אומצה על ידי בני הזוג חנה ודוד שטייגמן, שהתייחסו אליה נפלא וסייעו לה להפוך לאישה שהיא כיום. לאחר שירותה הצבאי השתקעה בוויניפג, מניטובה, קנדה. תרומתה למרכז, הוקדשה באהבה על ידה, ביחד עם בעלה לארי וילדיה, סם, ליסה, סטיבן ומארי, לטובת כל מי שזקוק לרכישת מיומנויות למידה וכישורי חיים, כדי לשגשג בעולם. משפחת ויקר ידועה מזה דורות כמשפחה עם מורשת של תרומות לקק”ל ולפרוייקטים רבים בישראל.

איציק חולבסקי, ראש המועצה, ברך בטקס: “תיכון מגידו הוא בית ספר מעולה, שזכה להיכלל רק לאחרונה, ברשימה של משרד החינוך, כאחד מבתי הספר הערכיים ביותר במדינת ישראל. אני גאה מאוד בבית הספר, בניהול המעולה שלו ובצוות החינוכי המצוין. בית הספר הוא חלק ממערכת חינוך לתפארת של המועצה האזורית והמרחב הביוספרי.  התרומה היוצאת מן הכלל של משפחת ויקר תעזור לנו מאוד לשדרג ולפתח את החינוך המיוחד במועצה בכלל ובבית ספר מגידו בפרט.  החינוך המיוחד הוא חלק מהערכים המרכזיים שלנו במערכת החינוך- לתת פתרון חינוכי, מלא ומצוין, לכל ילד וילדה”.

לירון זכאי, מנהלת תיכון מגידו: “האירוע מהוה עבורנו עוד הזדמנות לצמיחה, התחדשות  והתפתחות, של בית הספר. אנו רואים את תפקידנו לתת הזדמנות שווה לחינוך איכותי ומוביל לכל אחד ואחת מהנערים והנערות שחיים במועצה שלנו, לאפשר להם למצות את יכולתם וכשרונם ולחוש שבית הספר נותן להם בסיס טוב להמשך חייהם הבוגרים, התרומה הנדיבה של משפחת ויקר תאפשר לנו לקדם זאת”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter