באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגידו: מפגש חינוך ביוספרי

מגידו: מפגש חינוך ביוספרי

מערכת החינוך במועצה אזורית מגידו , ממשיכה את התפיסה הביוספרית  לפיה , כל ילדי המועצה הם חלק מקהילת המועצה ומערכות החינוך השונות, העושות כל שביכולתן כדי להכיל  באופן מקצועי ומותאם ילדים  בעלי צרכים מיוחדים.

השבוע התקיימה במועצה האזורית מגידו פגישה ראשונה של למידה משותפת לאנשי חינוך,  מהמסגרות הפורמאליות והבלתי פורמאליות לצורך חשיבה רב צוותית על עבודה עם ילדים הנמצאים על הספקטרום האוטיסטי שתמשיך במספר מפגשים נוספים לאורך השנה.  במפגש שהתקיים בקיבוץ רמת השופט עם כ 100 משתתפים , מכלל ישובי המועצה ומערכות החינוך, הרצתה ד”ר  שירי פרלמן – אבנאון מעין העמק. פסיכולוגית המתמחה בתחום האבחון והטיפול בילדים על הספקטרום האוטיסטי.

חינוך ביוספרי
כנס הלמידה בעין השופט. צילום: יפעת שרון

ורד  ויטסון-סופר, מנהלת  השירות הפסיכולוגי  במועצה: “בשנים האחרונות מספר הילדים במערכות החינוך השונות שלנו המאובחנים כנמצאים על הספקטרום האוטיסטי הולך ועולה בהתמדה. חלקם עובר, לאחר תהליך בירור מעמיק ויסודי- למסגרות מיוחדות המתאימות להם וליכולותיהם. לצד זאת- חלק ניכר מהם ממשיך ללמוד במסגרות החינוך הפורמאליות והבלתי פורמאליות שלנו. המפגש נערך בשל הצורך להתמקצע בתחום ”

 קרין שטרן, מנהלת מחלקת החינוך במועצה: “אנו רואים בכל ילד וילדה עולם שלם ומלא, ועל כן- שואפים לתת מענה נרחב, מותאם ומקצועי ככל האפשר. ברוח תפיסת החינוך הביוספרית ובמידה והדבר מתאפשר- אנו שואפים לתת את המענים במסגרות החינוך שלנו”.

מארגנת  מפגשי הלמידה יפעת שרון, מנהלת המחלקה לחינוך מיוחד: ”  יש לנו לשמחתי במערכת החינוך משאב מקצועי של אנשים הרוצים לדעת ללמוד ולהתמקצע בתחומי חינוך שונים וחשופים לצרכים ולהתמודדות  עם הצרכים המיוחדים  במערכות החינוך, הכלה נכונה של ילד עם צרכים מיוחדים בחינוך הרגיל תורמת גם לילד עצמו ולא פחות  לשאר הילדים בכיתה ולקהילה כולה”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter