באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגידו: יורחב כביש 65

מגידו: יורחב כביש 65

כביש 65 יורחב בקרוב לשלושה נתיבים לכל כיוון וכל הצמתים בו יהפכו למחלפים. עמותת ‘במקום’ שהגישה התנגדויות לתכנית: ” השינויים פוגעים באורח החיים של תושבי ואדי ערה במובנים רבים”.

תושבי העמק הרוצים להגיע למרכז הארץ משתמשים אך ורק בכביש 70 המוביל מיקנעם לצומת פארדיס אלא שתכנית חדשה הנמצאת בשלבים אחרונים של תכנון בות”ל (ועדה לתשתיות לאומיות) עשויה לשנות מצב זה ולהפוך את כביש 65 (צומת מגידו-צומת חדרה) לאפשרות לא פחות נוחה. התכנית שתהפוך  את כל הצמתים הקיימים בכביש למחלפים ותגדיל את מספר הנתיבים ל-3 לכל כיון אמנם מעוררת התנגדות בקרב תושבי ודי ערה שחלקם יפגעו כתוצאה מביטול הצמתים אך התכנית אמורה לקבל את אישור הות”ל ולצאת לדרך. עמותת ‘במקום’ אמנם הגישה התנגדות לוועדה לתשתיות לאומיות בשמם של עשרות תושבים מיישובים שונים בוואדי עארה ויתכן אף כי חלק מההתנגדויות יתקבלו אך שדרוג הכביש יצא בסופו של דבר לדרך.

כביש 65
צומת מגידו, תהפוך למחלף?

לטענת העמותה, יישומה של התכנית לשדרוג והרחבת כביש 65 במתכונתה הנוכחית יפגע בחיי היום יום של תושבי ואדי עארה. התכנית תסרבל את הכניסה לחלק מהיישובים, תבטל כניסות לשכונות ויישובים קטנים, תפגע בבעלי עסקים, בחקלאים, בבעלי קרקעות ובכלל ציבור התושבים באזור.  התושבים טוענים כי השדרוג המוצע בכביש 65 באזור ואדי עארה, מהווה פגיעה משמעותית ביכולתם לנוע ממקום למקום בצורה נוחה ויעילה.  בהתנגדות שהוגשה לוועדה לתשתיות לאומיות קוראים התושבים ועמותת ‘במקום’ לתיקון התכנית כך שיושם הדגש הנכון על התנועה המקומית והאזורית של כלי רכב והולכי רגל על פני הדגש שהושם כעת על התנועה העוברת ללא יעד מקומי.

מתכנן ערים סזאר יהודקין, מעמותת ‘במקום’: “התכנית המוצעת מציעה שינויים משמעותיים באופן התנהלות התנועה בכביש ביחס למצב הקיים שלא לצורך. שינויים אלה פוגעים באורח החיים של תושבי ואדי עארה במובנים רבים. עבור למעלה מ-100,000 תושבים ביישובים שבסביבה, כביש 65 הוא לא ציר תנועה ארצי, אלא כביש שמחבר בין הבית לבית הספר, למקום העבודה, לשירותי בריאות ואחרים. פתרון תכנוני צודק חייב להתייחס לא רק לשיפור  בטיחות הנסיעה בכביש, אלא גם לאיכות החיים של התושבים שמתגוררים לאורכו, מבלי לפגוע במקומות העבודה, במסחר, בקרקעות חקלאיות וכולי”.

בשבועות האחרונים נערכו ברחבי האזור מפגשי הסברה לתושבים והוגשו עשרות התנגדויות פרטניות לתיקוני תוואי הכביש וגם כנגד ההליך המזורז באמצעותו התוכנית מקודמת. כמו כן הוגשו התנגדויות של הרשויות המקומיות השונות שלאורך הכביש

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter