באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגידו: זה כן נעים לראות גן ירוק

מגידו: זה כן נעים לראות גן ירוק

המשרד להגנת הסביבה הסמיך שישה גנים ירוקים ושני בתי ספר ירוקים במועצה האזורית מגידו  וזאת בנוסף לבית ספר אחד ותשעה גנים שהוסמכו בעבר. רכזת חינוך סביבתי המועצה: “ אני גאה להיות חלק ממערכת חינוכית בעלת אכפתיות לסביבה בה היא חיה

שניים מבתי הספר היסודיים של המועצה האזורית מגידו  ‘עומרים’ ו’פלגים’, קיבלו לאחרונה מכתבי הסמכה לבתי ספר ירוקים. בתי הספר החלו את תהליך ההסמכה לפני כשנה, והתבקשו לעמוד בשישה קריטריונים שהוצגו בקול קורא של המשרד להגנת הסביבה. שני בתי הספר מצטרפים לבית ספר ‘קשת התקווה’ שקיבל את ההסמכה לפני כשנתיים ובשנה הבאה יוגש לבית ספר ירוק מתמיד. כמו כן, ייגש השנה בית ספר התיכון האזורי מגידו  להסמכה לבית ספר ירוק ובכך תהפוך כל מערכת החינוך של המועצה למערכת ירוקה.

גנים ירוקים
גן ניצנים. צילום: דוברות מגידו.

ועדת ההסמכה שהתקיימה בסוף יוני התארחה בבית ספר פלגים וכללה שופטים מהמשרד להגנת הסביבה, ממשרד החינוך ונציגים מבתי הספר. נציגי בית הספר הציגו את פירוט כל העשייה הסביבתית שנעשית לאורך השנים בבתי הספר תוך שהם מדגישים כי בתי הספר מקפידים על עשייה חינוכית סביבתית ביוספרית כבר כמה שנים.

לפני כחודש קיבלו שש גננות העובדות בגנים של המועצה, מכתבי הסמכה לגנים ירוקים וירוקים מתמידים כשגנים אלה מצטרפים לעוד תשעה גנים שכבר קיבלו את ההסמכה בשנים קודמות. במועצה מציינים כי רוב הגננות בגני המועצה עוסקות בתכנים הקשורים לשמירה על איכות הסביבה ושמירה על אורח חיים מקיים. ישנה הקפדה על הפרדת פסולת אורגנית ברוב הגנים ומתקיימות פעילויות בנושא זה. מרבית המשחקים בגנים עשויים מחומרים ממוחזרים ובחלק מהגנים מצויים קומפוסטרים שהילדים מטפלים בהם יחד עם הגננת.

רכזת חינוך סביבתי המועצה, מיכל מלכה: ” אני גאה להיות חלק ממערכת חינוכית בעלת מודעות גבוה  ואכפתיות לסביבה בה היא חיה . העשייה במערכות החינוך  בנושא הסביבתי היא עצומה . צוותי החינוך והמנהיגות הירוקה בבתי הספר ובגנים  , משקיעים  רבות בהעלאת המודעות ובהטמעת הנושא בקרב הילדים , משפחותיהם וקהילותיהם. ”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter