באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגידו: החלה תוכנית מחזור פסולת אורגנית.

מגידו: החלה תוכנית  מחזור פסולת  אורגנית.

המועצה אזורית מגידו מתכבדת להודיע לכם על תחילתה של מהפכה בתחום איכות הסביבה. ראש המועצה חנן ארז ” טבעי לכולנו לטעת עצים, לזרוע צמחים ולעבד את השדות, אך האם מישהו חשב פעם לגדל גם את האדמה?”

מצוקת הפסולת בעולם בכלל ובישראל בפרט מחייבת אותנו להפנות את תשומת הלב על מה אנו משליכים ואיך אנו משליכים את הפסולת שלנו ביישובנו.לצורך כך, פרוייקט ההפרדה של הפסולת האורגנית במגידו יאפשר לכולנו לתרום את חלקנו למצוקת הפסולת. על-ידי הפרדה פשוטה של הפסולת האורגנית הביתית אל פח נפרד במטבח ומשם אל הפחים החומים שיוצבו ברחבי המועצה.

 המדינה באמצעות המשרד להגנת הסביבה נכנסה לתוכנית כוללת להפרדת פסולת לשני זרמים  יבש ורטוב  הזרם הרטוב הוא האורגני (שאריות האוכל שאנו אוכלים…)  תוכנית הפרדת הפסולת היא תוכנית הדגל של המשרד להגנת הסביבה בה לוקחות חלק 32 רשויות נבחרות  מתוך 250 רשויות בישראל ,במועצה קיבלו את אישור המשרד ותקציבו להתחלת התוכנית ועד סוף שנת 2013 תופרד הפסולת  האורגנית והפסולת היבשה , בכל יישובי המועצה . הכניסה לישובים תהיה באופן הדרגתי במהלך

הפרדה לשני זרמים
צוות ההסברה בפעולה. צילום: דוברות המועצה האזורית מגידו

השנה הקרובה . הישוב הראשון בו יחל ההסברה והיישום  הוא גבעת עוז כבר במהלך ינואר.  קיבוץ זה נבחר להתחלת התהליך ,כיוון שהוא מוביל מזה מספר שנים את הפרדת הפסולת  וכמויות הפסולת  לתושב להטמנה  מהנמוכים במועצה.

המועצה מינתה צוות היגוי לתוכנית בו יש נציג לכל אחד מישובי המועצה . יושב ראש הועדה הוא חבר המליאה רוני ברניר מקבוץ רמות מנשה  ומוביל הפרויקט הוא ערן בן יאיר מקיבוץ גלעד  בשיתוף עם מחלקת שח”ם (שיפור חזות המרחב) של המועצה בניהולו של שלומי גרנוב. לכל יישוב יגיע צוות הסברה מוסמך, אשר יבצע  הסברה אישית בבתי התושבים. המדריכים הינם תושבי המועצה בלבד,שעברו הכשרה בתחום הסביבתי וקיבלו הנחיות על אופן הכניסה לבתי תושבים מכל ההיבטים.

חנן ארז ראש המועצה : “כל אחד מאיתנו רוצה עתיד טוב יותר לצאצאיו בדורות הבאים ולשמחתי זכינו לקחת חלק באפשרות אמיתית לחולל שינוי סביבתי משמעותי  שבתוצאותיו לא בהכרח נבחין מיד. צמצום כמויות הפסולת המוטמנות מידי יום ביומו בישראל הינה משימה לאומית והמילה מחזור כבר שגורה אצל כולנו. המועצה האזורית מגידו בסיוע המשרד להגנת הסביבה, גאה ושמחה להגיש לכל תושבי המועצה אפשרות לקחת חלק פעיל במודל אקולוגי לטיפול בפסולת אורגנית מהמתקדמים בארץ. טבעי לכולנו לטעת עצים, לזרוע צמחים ולעבד את השדות, אך האם מישהו חשב פעם לגדל גם את האדמה? בעזרת הפרדה של הפסולת האורגנית בביתכם משאר האשפה, תהיה אפשרות לאסוף את שיירי המזון אשר הגיעו כולם מהאדמה ולהחזירם לשדותינו וגינותינו מבלי לעבור את המסע הארוך והמזהם אל אתרי הפסולת.”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter