באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגידו: בעקבות לוחמים

מגידו: בעקבות לוחמים

לרגל יום הזיכרון, הגיעו בוגרי בית הספר התיכון האזורי מגידו אל בית הספר ושיתפו את התלמידים בחוויותיהם האישיות ממבצע צוק איתן. בין הבוגרים היה גם ינאי טוויזר מעין השופט שנפצע במהלך הקרבות.

חדשות YCOM: תיכון מגידו ציין בשבוע שעבר 9 חודשים למבצע צוק איתן במסגרת יום הזיכרון לחללי מלחמות ישראל ולנפגעי פעולות האיבה. היום כלל טקס מרכזי ומפגשים עם בוגרי בית הספר שהשתתפו במבצע צוק איתן. ליום הוזמנו 25 מבוגרי בית הספר, חיילים במדים ומשוחררים טריים, שהשתתפו במבצע צוק איתן, לספר על החוויות האישיות שלהם מהמבצע. הבוגרים באו מכל יישובי מגידו ושיקפו מגוון תפקידי לחימה וסיוע: חי”ר, שריון, הנדסה, מודיעין, חיל הים, חיל העורף ועוד..

יום הזכרון
חייל מעלה זכרונות בבית הספר. צילום: יעל ברניר.

אחד מהלוחמים היה ינאי טוויזר מעין השופט שנפצע בידו מפגיעת טיל נ”ט בבית בו שהה. ינאי סיפר על תהליך הגיוס שלו לפלס”ר של חטיבת הנח”ל, ההכשרות והאימונים שעבר, ועד רגעי הכניסה לעזה, הפציעה שעבר, ותהליכי השיקום שהוא עובר בימים אלו.

רז כרמי, חניך שכבה ט’, סיפר כי הוא למד רבות על הפעילות של החיילים ברצועה: “פגשנו את שלו ארז, ששירת בחיל ההנדסה. הוא סיפר לנו כיצד הוא פעל לפיצוץ המנהרות שחפר החמאס. הוא נסע על משאית עם מקדח ענק וקדח חורים כדי לגלות ולסמן את המנהרות תוך כדי סיכון חיים”.

התלמידים הקשיבו קשב רב לסיפורים, התענינו ושאלו שאלות. למרות שהשירות הצבאי עדיין רחוק הם התרגשו מאד לראות את הבוגרים של בית הספר על מדים ולשמוע את הסיפורים. ההתרגשות הגדולה לא פסחה גם על חברי צוות בית הספר, שהתרגשו מאד לראות את תלמידיהם לשעבר מגיעים, מי על מדים ומי באזרחי, ומספרים על צוק איתן. אורית, מחנכת בשכבת יו”ד, שתלמידיה לשעבר הגיעו לספר, סיפרה כי המפגש עורר בה גאווה רבה ותחושת שליחות וכי הסיפור האישי היה מרתק ביותר.

דורון ארז, רכז חברתי של תיכון מגידו : “דרך המפגשים וסיפורם האישי של הלוחמים, למדו התלמידים לא רק על מבצע צוק איתן אלא גם על עולם השירות הצבאי, תהליכי הגיוס, החברה הישראלית ועוד. בכך התקיימה גם חווית למידה משמעותית ובעלת ערך לחניכינו וגם חוזק הקשר בין החניכים לבוגרי בית הספר”.

גם טקס הזיכרון הבית ספרי הוקדש למבצע “צוק איתן” ובמהלכו שולבו קטעי קריאה, שירי זיכרון, ריקוד של בנות האולפנה למחול  וסרט וידאו, שהמחישו את גבורתם של בוגרי בית הספר שלנו במהלך המבצע.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter