באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגידו: בואו להשפיע

מגידו: בואו להשפיע

המועצה האזורית מגידו קוראת לתושביה להשפיע על תכנון השביל המרובע שבפארק רמת מנשה. השביל יכלול פינות לבילוי, נופש ופנאי כאשר שתיים מהן כבר הושלמו, שמונה פינות נוספות נמצאות בשלבי תכנון ראשונים. 

השביל המרובע
המועצה האזורית מגידו. צילום: רונן צומר

המועצה האזורית מגידו בשיתוף חברת החשמל, קק”ל ומשרד החקלאות הפיצו קול קורא על מנת שתושבי המועצה יוכלו להשפיע על המשך פיתוחו של השביל המרובע הנמצא בפארק רמת מנשה והמרחב הביוספרי. כידוע לאורכו של השביל המשמש הולכים, רצים ורוכבי אופניים, מתוכננות פינות לבילוי, נופש ופנאי כאשר עד עתה הוקמו מצפה הוכברג ופינות 5-6 שנושאן הוא נגר מי גשמים. במועצה נמצאים בתחילת התכנון של שמונה הפינות הבאות והחליטו כאמור לבקש מהתושבים להעלות רעיונות ולהשפיע.

כזכור, השביל נמצא בליבו של הפארק, השוכן במרחב הביוספרי שנמתח בין הקיבוצים והמושבים במועצה האזורית מגידו, והוא עובר בשטחים חקלאיים. ארבעה כבישים תוחמים אותו, ומכאן הכינוי שניתן לו: השביל המרובע.בין הקיבוצים: עין השופט, רמת השופט, רמות מנשה ודליה . מדובר בשביל טבעתי סלול שרוחבו 4 מטרים, המותאם לאנשים עם מוגבלויות, ואורכו חמישה קילומטרים. הוא יואר בלילה באמצעות אנרגיה סולארית. את  השביל תכננו האדריכליות  נוף חנה ליבנה ומירב רוזן. במרכז השביל נמצאת אנדרטה לזכר חללי התנועה הקיבוצית במלחמות ישראל. במקום הוצבו שמונה לוחות ענק, עליהם חרוטים שמות 3,004 חללי התנועות הקיבוציות במערכות ישראל ובהגנת היישובים. שמות החללים חולקו לשבע תקופות, והם חרוטים על גבי לוחות קרמיקה שהותקנו על שמונה קירות שנבנו במיוחד למטרה זו. בראש כל תקופה נכתבו השנים אותן היא כוללת והאירועים המרכזיים שהתרחשו בתקופה זו. בתוך כל תקופה מסודרים שמות החללים לפי א”ב של שם המשפחה. לכל חלל מוקדשת שורה אחת, ובה ציון שם המשפחה והשם הפרטי, הקיבוץ אליו השתייך, ושנת הנפילה.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter