באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגידו: בואו לדווש

מגידו: בואו לדווש

החברה הכלכלית של המועצה האזורית מגידו מובילה מיזם חדש לתיירות אופניים המשותף למועצות אזוריות וחברות כלכליות באזור הצפון. מנכ”ל החברה הכלכלית: “התפעול יתבצע על ידי יזמים פרטיים וגורמים מקצועיים שמתמחים בתחום”.

כנס חשיפה  התקיים בתחילת השבוע במועצה אזורית מגידו, בנוכחות מרשימה של  מנכ”לים של חברות כלכליות, מנהלי תיירות מ 13 מועצות אזוריות באזור הצפון.  כמו כן נכחו :נציגי משרד התיירות, הרשות לפיתוח הגליל , איגוד האופניים בישראל, רשות הטבע והגנים , עמותות תיירות ,יזמים ותיירנים בתחום האופניים.

המועצות האזוריות, בשיתוף עם גורמים נוספים, השקיעו רבות בתכנון, הסדרה, פיתוח תשתיות ושילוט של מספר רב של מסלולי אופנים. כמו כן קיימים בתחומי אותן מועצות עסקים רבים שמציעים למטיילים ותיירים מגוון של שרותי לינה, הסעדה, תרבות, ושירותים נוספים. לצד כל אלה נמצאים באזור הצפון מספר רב של אתרי מורשת היסטוריים ייחודיים ומקומות קדושים לדתות השונות.
בעולם כולו קיימת מגמה הולכת וגדלה של בודדים, משפחות וקבוצות מאורגנות שמחפשים כל העת מסלולים חדשים לטיולי אופנים. היכולת להציע למגוון קהלי היעד של רוכבי האופנים מסלולים ארוכים של מספר ימים בישראל, שמשלבים תוכן היסטורי וביקורים באתרי מורשת ואתרים קדושים, עשויה להוות מקור משיכה משמעותי וייחודי בבואם לבחור את היעד הבא.

תיירות אופניים
מנהל החברה הכלכלית מגידו, אייל רום. צילום: דוברות מגידו

החיבור בין הביקוש הגדל להיצע שתואר לעיל הוליד את הרעיון ליזום שיתוף פעולה בין החברות הכלכליות של המועצות האזוריות, ליצירת מיזם משותף שיקדם שיווק של מגוון חבילות טיולי אופנים במסלולים שונים שעוברים דרך כל אותן מועצות האזוריות, ומיועדות לתיירות נכנסת וגם לתיירות פנים.
הרעיון הוא לבנות ולשווק “חבילות” שיכללו מבחר של כל המרכיבים החל מקליטה בשדה התעופה, הכוונה, ליווי מדריך במידת הצורך, הדרכה במהלך הביקורים באתרים השונים, טיפול בציוד האישי/קבוצתי והעברתו בין אתרי הלינה לאורך המסלול, הסעדה, צילום, ועוד שירותים שמקובלים על פי מודלים של היצע חבילות דומות בחו”ל.
יוזם הרעיון ומובילו מנכ”ל החברה הכלכלית של מגידו אייל רום: “המודל שנבחן על ידי צוות היגוי להקמת תאגיד משותף של החברות הכלכליות ו/או המועצות האזוריות מניח שהשיווק יקודם על ידי החברות הכלכליות, בסיוע גורמים ממשלתיים, ואילו התפעול של אותן חבילות לתיירות נכנסת/פנים יתבצעו על ידי יזמים פרטיים וגורמים מקצועיים שמתמחים בתחום. החברות הכלכליות ייהנו מתרומה ישירה ועקיפה שתעזור לקדם את עסקי התיירות בתחומן, וגם לממן תחזוקה של המסלולים והחזרי השקעות. לצורך קידום הנושא הוקם צוות היגוי של נציגי מספר חברות כלכליות שהחל כבר בתהליך הכולל בדיקות היתכנות של כל ההיבטים השיווקיים, עסקיים, משפטיים ותפעוליים.”

ראש המועצה האזורית מגידו, איציק חולבסקי:” החברה הכלכלית של מגידו בניהול המנכ”ל החדש אייל רום יחד עם רע תלמי מובילה בתנופה רבה חזון מקורי וייחודי , יוזמות תיירות חשובות ומקדמת פיתוח כלכלי ואיזורי שכולל את צומת אליקים, צומת מגידו ועוד. אני מברך על היוזמה להוביל מיזם חשוב של תיירות אופניים בשיתוף עם חברות כלכליות נוספות בצפון”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter