באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגידו: אפשר גם אחרת

מגידו: אפשר גם אחרת

בזמן שברחבי הארץ המתיחות בין יהודים לערבים נמצאת בשיאה, מראים ראש המועצה האזורית מגידו, איציק חולבסקי וראש מועצת מעלה עירון, מוסטפה אגבאריה שיש מי שמנמיך את הלהבות. חולבסקי: “אנחנו חיים על אותה פיסת אדמה קטנה

המתיחות ההולכת וגואה בין יהודים לערבים ברחבי הארץ, מטרידה מאוד את ראשי היישובים והמועצות באזור, אשר מחפשים דרכים שונות להתמודדות עם התופעות, כולל חתימה על אמנה משותפת עם המועצה המקומית מעלה עירון ובשיתוף המרכז היהודי-ערבי לשלום בגבעת חביבה.

מעלה עירון
חותמים על האמנה. צילום: דוברות מגידו.

השכנות בין שתי הרשויות מהווה הזדמנות ליצירת מרחבים משותפים לתושבי האזור, שיבליטו את הקשר ביניהם בנקודות חיבור בעלות מכנה משותף, בתחומי חיים שונים. לצורך מימוש המטרה הקימו שתי הרשויות צוותי היגוי, המונחים ומובלים על ידי אנשי מקצוע,  מהמרכז היהודי-ערבי בגבעת חביבה. שיתוף הפעולה קיבל את אישור מליאות המועצות של שתי הרשויות. “אנו מודעים לכך שקירבה גיאוגרפית אינה מספיקה כשלעצמה ונדרשת עשייה משותפת, על מנת להפוך אותה לקירבה אנושית ולבניית אמון והערכה הדדית”, אומר איציק חולבסקי, “אנו מצטרפים לגבעת חביבה, על צוותה וניסיונה רב השנים בהובלת תהליך במגוון מישורי החיים: חינוך, תרבות, עבודה קהילתית, ספורט, ניהול שטחים פתוחים ועוד”.

מנכ”ל גבעת חביבה, יניב שגיא: “אנחנו חיים בתקופה קשה של קיטוב, פחד ושנאה, שמהווים את הדלק לגזענות ואפליה. כאשר באשקלון ראש הרשות קורא לפעול כנגד החוק הישראלי ולמנוע שותפות ושוויון בין יהודים וערבים, במגידו ובמעלה עירון עושים את ההיפך. כאן, תחת המנהיגות של ראשי הרשויות איציק חולבסקי ומוסטפא אגבריה, בונים נתיבות של תקווה לעתיד טוב יותר. זהו המשך ישיר ומתבקש לחזון הביוספרי שמועצה אזורית מגידו מובילה מזה כעשור. אני מצפה ומאמין שמכאן תצא בשורה למדינה כולה. שהמודל של שותפות יהודית-ערבית שיתפתח בין מגידו ומעלה עירון יהפוך להיות מודל לחיקוי ברחבי ישראל בין שכנים יהודים וערבים”.

ראש המועצה האזורית מגידו, איציק חולבסקי: “אנחנו חיים על אותה פיסת אדמה קטנה, צרה וצפופה, יהודים וערבים ובני מיעוטים נוספים. המציאות הקשה בארץ מהווה רקע לא פשוט לקידום הקשרים בינינו, אך מנגד מחדדת ומחריפה את הצורך לקיים בינינו מערכת יחסים של כבוד  הדדי, אמון וקשרים בתחומים רבים. תנאי בסיסי להצלחת כינון הקשרים בינינו הוא הגברת ההיכרות ההדדית והנמכת חומות הבורות. אני מאמין שתפקידה של הנהגה הוא להוביל, והעמקת שיתוף הפעולה עם מועצה מקומית מעלה עירון עומד במקום מרכזי בסדר היום שלי מרגע שנבחרתי לתפקידי כראש המועצה”.

ראש מועצת מעלה עירון, מוסטפה  אגבאריה: “תוכנית שותפות בין קהילות מועצה אזורית  מגידו ומועצה מקומית מעלה עירון, בחסות גבעת חביבה, באה להרחיב, לפתח ולבסס, את הקשר עם שכנינו ולסלול בינינו דרך לקירוב לבבות, אשר היא הבסיס לאיגום משאבים שיחברו יחדיו להוציא לפועל מטרות משותפות ומועילות לכולנו.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter