באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגידו: אני רובוט

מגידו: אני רובוט

בתיכון אזורי מגידו תקום  בשנת הלימודים הבאה קבוצה תחרותית בתחום הרובוטיקה ,הפרויקט הינו  יוזמה של מפעל תמ”ה שבבעלות משמר העמק וגלעד.

החוג הוא שילוב ייחודי בין ספורט תחרותי לבין מדע וטכנולוגיה. במסגרת החוג קבוצה תשתתף ותייצג את בית הספר בתחרות רובוטיקה בהיכל נוקיה. ביום חשיפה שהתקיים לתלמיד תיכון מגידו גילו מעל 100 תלמידים התעניינות ורצון להצטרף לחוג שיתחיל פעילותו בספטמבר  הקרוב. החוג מבטיח  למשתתפיו חוויה בלתי נשכחת המעניקה כלים לניהול פרויקטים המשלבים טכנולוגיה, עבודת צוות וערכים,פיתוח מיומנויות בתחומי המדע והטכנולוגיה דרך לימוד בלתי פורמלי. הקבוצה היא תחרותית , הפעילות תתבצע לאחר שעות הלימודים  ותשלב למידה עם הרבה כייף. נרתמו לפרויקט מהנדסים,מנהלי תוכנה, גרפיקה ותחומים נוספים מעובדי מפעל תמ”ה .

רובוטיקה
חשיפת התכנית. צילום: יעל ברניר

אריק שפיצר, תושב משמר העמק ונציג תמ”ה המרכז  את הפרויקט “יזמתי את הפרויקט בהלימה אחת עם הרצון של תמ”ה לתמוך בפרויקט חברתי קהילתי באזור. כשהעליתי את הרעיון התגבש מהר מאד פורום של אנשים מדהימים שנרתמו, ראינו שהפרויקט של הרובוטים מתאים למה שתמ”ה חיפשה לעשות , חקרנו ולמדנו וגיבשנו את הרעיון  הדורש השקעה כספית גדולה מאד , משאבי אנוש, ציוד וניסיון. קיבלנו חיבוק גדול מהמועצה ובית הספר והנה בספטמבר זה עומד לקרות.”

תלמידים הרוצים להצטרף לחוג אינם זקוקים לידע מוקדם. ביום החשיפה הבטיחו נציגי המפעל חשיפה לעולם האמיתי של אתגרים הנדסיים, משימות מאתגרות ואפשרות להתחרות בארץ ובחו”ל.  מידי שנה מתקיימת תחרות בהיכל נוקיה על הרובוטים שיש להם נושא ומכנה משותף .6 הקבוצות הנבחרות  מציגות את הרובוטים בארה”ב כאשר השנה תתקיים התחרות בסנט לואיס.

אברהם אזולאי מנכ”ל המועצה ” כשתמ”ה פנו אלינו עם הרעיון גילינו התלהבות, אנחנו יחד עם בית הספר נעניק את כל התמיכה למען הצלחת הפרויקט, אני מאד שמח על ההזדמנות שניתנת לתלמידי מגידו ומודה לתרומה של תמ”ה”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter