באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגידו: אני רובוט

מגידו: אני רובוט

עשרות קבוצות רובוטיקה של תלמידים מרחבי ישראל התחרו בהיכל נוקיה  בתחרות רובוטיקה FIRST הארצית, ביניהן גם קבוצת MEGIDDO LIONS  מתיכון מגידו.

52 נבחרות FRC מבתי ספר תיכוניים ו- 49 נבחרות FLL מכיתות ד’-ט’ התחרו בתחרות הרובוטיקה. אלפי תלמידים, מורים, הורים, מדריכים ומתנדבים, התכנסו השבוע בהיכל נוקיה לתחרות הרובוטיקה הגדולה שהועברה ב  ynet בשידור חי כשבין הקבוצות השונות היתה גם קבוצה של  20 תלמידי תיכון מגידו שהחלו זו השנה הראשונה חוג רובוטיקה בתמיכת מפעל תמה של קיבוצי משמר העמק וגלעד ובתמיכת המועצה.

תחרות FIRST
חברי קבוצת הרובוטיקה של תיכון מגידו. צילום: דוברות המועצה האזורית מגידו.

בתחרות השנה המטרה היתה לבנות רובוט שמסוגל לבצע את המשימות הנדרשות במהלך משחק כדור קבוצתי. לכל קבוצה ניתן פרק זמן של שישה וחצי שבועות כדי לבנות את הרובוט ולהכין אותו לתחרות על פי חוקי התחרות, לכל קבוצה ניתנת ערכה בסיסית, המהווה את הבסיס לבנייתו של הרובוט. הקבוצה נחלקה למספר תתי-קבוצות, העוסקות כל אחת בפן אחר: תכנון, בנייה, אלקטרוניקה, תכנות, בניית אתר אינטרנט ועוד. התחרות נערכה בשיתוף הטכניון.

על הרובוט, היה לבצע מספר משימות עיקריות, כמו פעולה אוטונומית (ללא כל עזרת מגע אנושי) , קליעה לסל, משחק ידני (בו מפעילים את הרובוט חברי הקבוצה). התחרות עצמה החלה בשלב של משחק של 3 קבוצות מול 3 אחרות, בריתות הנקבעות בהגרלה. לאחר שלב זה עלו לליגה רק 24 הקבוצות הראשונות. בשלב זה 8 הראשונות בחרו להן את שתי הקבוצות שיצטרפו אליהן וביחד קבעו את האסטרטגיה שלהן. שלב זה התנהל בשיטה של טורניר, עד שנקבעה הברית המנצחת.

קבוצת MEGIDDO LIONS  הצליחה לדרג עצמה גבוה במוקדמות, להרשים קבוצות אחרות ועל ידי כך להעפיל לליגה. היא נבחרה לברית החמישית, והברית הגיעה עד לשלב רבע הגמר. כמו כן זכתה הקבוצה בפרס היצירתיות. בתחרות נצחה הברית שכללה את קבוצת דיבאג מתל-אביב, את מישכאר ממשגב, ואת הקבוצה של תיכון ג’ת – וניצחון זה זיכה אותן בנסיעה להמשך התחרויות בסנט-לואיס ארה”ב.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter