באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגדל העמק: תשודרג צומת כפר ברוך

מגדל העמק: תשודרג צומת כפר ברוך

צומת כפר ברוך תתוכנן מחדש בעלות של 200 אלף ₪ . התכנון יכלול את הרחבת כביש הכניסה הדרומי למגדל העמק . הצומת אמורה להיות נדבך נוסף בפרויקט רכבת העמק בשל תחנת הרכבת הצפויה לקום בסמוך לה.

ראש עיריית מגדל העמק, אלי ברדה השיג לאחרונה תקציב של 200 אלף ₪ לצורך תכנון צומת כפר ברוך המהווה את הכניסה הדרומית לעיר. שדרוג הצומת אשר ידועה בפקקים לא מעטים בשעות העומס יעשה כחלק מפתרון בעיות התחבורה באזור ובמקביל לפרויקט רכבת העמק. כזכור, תחנת רכבת צפויה לקום בצומת ולשרת את תושבי מגדל העמק והסביבה. הרכבת אמורה לחבר את חיפה לבית שאן ובעתיד גם להמשיך לירדן. במסגרת העבודות צפויה הצומת להתרחב לשני נתיבים לכל כיוון כשהחלק

תחנת רכבת
200 אלף ש”ח לתכנון צומת כפר ברוך

המשמעותי מבחינת מגדל העמק הינו הרחבה כביש הכניסה לעיר אשר בשל העלייה והפיתולים בו גורם לרכבים ובמיוחד רכבים כבדים לנסוע לאט ולעכב את התנועה. בשלב זה כאמור, מדובר בתקציב לתכנון הצומת בלבד כאשר לאחר התכנון יאלץ משרד התחבורה להקציב תקציב נוסף לצורך הביצוע וזאת למרות קיצוצי התקציב המשמעותיים הנעשים כרגע.

כזכור הוחלט לפני מספר שבועות להקפיא את פרויקט רכבת העמק, דבר אשר היה מביא להקפאת שדרוג הצומת אלא שראש העיר, אלי ברדה, הפעיל את השפעתו על שר התחבורה, ישראל כץ, הן בכובעו כראש העיר והן כיו”ר הרשות לפיתוח הגליל ולבסוף הוחלט להמשיך את הפרויקט.

דובר עיריית מגדל העמק,מנשה מלכין מסר בתגובה ” עיריית מגדל העמק מטפלת בהסדרת עומסי התנועה באזור התעשייה הדרומי של מגדל העמק. נכון לרגע זה הצומת נמצא בשלבי תכנון. כמו כן, הנחה ראש העיר, אלי ברדה לקדם תכנית, בשיתוף עם המועצה האזורית עמק יזרעאל, להסדרת צומת מכפר ברוך ועד הכניסה למגדל העמק על מנת למנוע עומסי תנועה ולהקל על ציבור הנהגים” .

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter