באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגדל העמק: תקווה ומוטיבציה באורט רוגוזין

מגדל העמק: תקווה ומוטיבציה באורט רוגוזין

אורט רוגוזין ממגדל העמק נבחר לבית הספר המוביל פיילוט בתכנית תקווה ומוטיבציה. ראש העיר, אלי ברדה: ” נמשיך להביא תכניות חדשות על מנת להוביל את ילדינו להצלחה”.  

בית הספר התיכון אורט רוגוזין שבמגדל העמק נבחר לבית ספר מדגים להטמעה מערכתית של תכנית ‘תקווה ומוטיבציה’ שפותחה במרכז לכישורי למידה בשיתוף אוניברסיטת תל אביב. לתכנית קדם מהלך שהתקיים בארבע השנים האחרונות ובמסגרתו כמעט כל מורי החטיבה העליונה לומדים ומטמיעים את התכנית במסגרת השעות הפרטניות ב- 16 כיתות משכבות ט’-י”ב.

תקווה ומוטיבציה.
אורט רוגוזין. צילום: דוברות עיריית מגדל העמק.

התכנית מלמדת את התלמידם לזהות את חזקותיהם ולהשתמש בהן, להציב מטרות ולראות את התכלית בחיים, היא מחזקת את תחושת האחריות והמסוגלות האישית, מעצימה רגשות חיוביים ומעודדת גישה אופטימית לצד הקניית אסטרטגיות למידה. “.  את ההטמעה מובילה המורה חדווה תלם שהיא גם בוגרת המחזור הראשון של תכנית ההכשרה למנחים בפסיכולוגיה חיובית, יחד עם הנהלת בית הספר.

מ”מ ראש מינהל החינוך, מלי אליגוב: “ההטמעה הרחבה הפכה את התכנית לשפה בית ספרית המעודדת תפיסה חיובית כלפי בית הספר וכלפי תהליך הלמידה.”

מנהל ביה”ס, דודי גריסרו: “מדיווחי המורים עולה כי הם חשים שחל שינוי משמעותי בהם כאנשי חינוך, הם הופכים ממורים מקצועיים למנחים ומאמנים של התלמידים להצלחה, הם יוצרים קשר אחר ומשמעותי עם התלמידים. התלמידים מרגישים שייכות רבה יותר לבית הספר, מאמינים בעצמם והדבר ניכר אף בנוכחותם ובהישגיהם “.

ראש העיר, אלי ברדה: “קידום מצוינות וחדשנות לימודית תמיד יושמו בצורה מוצלחת באורט רוגוזין והובילו לכך שבית הספר נבחר לשמש כבית ספר מדגים לתכנית זו. נמשיך להביא תכניות חדשות על מנת להוביל את ילדינו להצלחה”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter