באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגדל העמק: תחרות ירי בחסות מג”ב

מגדל העמק: תחרות ירי בחסות מג”ב

השבוע התקיימה במגדל העמק תחרות ירי לזכרו של רס”ל אבינועם פרץ ז”ל, בהשתתפות משפחתו, חבריו ליחידה ויחידות שונות של מג”ב.

 לתחרות שמתקיימת מזה 6 שנים כמסורת להנצחתו של פרץ ז”ל, הגיעו מאות חיילי מג”ב, מפקדי בסיסים, קצינים, מדריכים, למפגש חברתי, תחרות ירי אישית וקבוצתית ותחרויות בין כל היחידות. את התחרות הובילו ענף לוט”ר ביחד עם משפחתו. התחרות בה שפטו שופטים מקצועיים בינלאומיים, התקיימה בחסות “נשק הצפון”.

תחרות לזכרו של אבינועם פרץ
משפחתו של אבינועם יחד עם חיילי מג”ב. צילום: דוברות עיריית מגדל העמק

 פרץ ז”ל נהרג ב-22.9.1992 בהמתינו בצומת הגבעה הצרפתית בירושלים להסעה ליחידתו, עורר את חשדו אדם לבוש במדי צה”ל ופריטים שונים, נושא נשק מסוג M16, שצעד לעבר הטרמפיאדה שהייתה הומה אזרחים וחיילים. כאשר ניגש אליו וביקש לבדוק את ניירותיו, ירה בו החשוד והרג אותו. חוליית מג”ב שהגיעה למקום רדפה אחר החשוד ולכדה אותו. במעשהו הקריב את נפשו כדי למנוע אסון ולהציל חיי אחרים. לאחר מותו, קיבל עיטור מופת ממשטרת ישראל על גבורתו.

“תחרות הירי הפכה למסורת שאנו מקיימים מידי שנה לזכרו ולהנצחתו של אחי. מרגש מאוד לראות את החברים הרבים, חיילי וקציני מג”ב שכיבדו אותנו בנוכחותם. אני מודה לענף לוט”ר על ההובלה והסיוע, למפקדי וקציני מג”ב, לשופטים, ל”נשק הצפון” שמארח אותנו בכל שנה ולראש העיר אלי ברדה על התמיכה הגדולה”, אומר משה פרץ, אחיו של אבינועם.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter