באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגדל העמק: תושבים עם זכויות

מגדל העמק: תושבים עם זכויות

מגדל העמק היא מהרשויות הראשונות להצטרף לפרויקט ‘עיר הזכויות’ בישראל המחייב את הרשות להנגיש לתושבים את כל המידע לגבי זכויותיהם. ברדה: “אנו פועלים בכל הכלים העומדים לרשותנו על מנת להנגיש מידע”.

מגדל העמק הצטרפה לפרויקט ‘עיר זכויות’  וזאת במסגרת שיתוף פעולה בין העירייה לבין ארגון ‘כל-זכות’, שהקים ומפעיל את מאגר הזכויות הגדול ביותר בישראל. הפרויקט מחייב את הרשות ליידע את תושביה מהם זכויותיהם ולאפשר להם לממש אותם. כמו כן, מחוייבות הרשויות המצטרפות לפרויקט לפעול על פי עקרונות של שקיפות וזמינות מידע לכל התושבים, כולל דאגה מיוחדת לאוכלוסיה החלשה, כל זאת באמצעות ריכוז כל הזכויות בכתובת אחת נגישה וברורה.

עיר זכויות
אלי ברדה, דואג לשקיפות. צילום: יח”צ.

‘כל-זכות’ הוא מיזם ללא כוונת רווח ותוצר של שיתוף פעולה בין מיטב מומחי הזכויות בישראל ליצירת אנציקלופדיה רב-לשונית מקיפה, אמינה, עדכנית ונגישה באינטרנט של זכויות תושבי ישראל בכל תחומי החיים. בין עולמות התוכן הקיימים באתר ניתן למצוא תעסוקה וזכויות עובדים, בריאות ומחלות, דיור ושיכון, חינוך, זיקנה, אנשים עם מוגבלויות, אנשים החיים בעוני, משפחות חד-הוריות ועוד.

מנכ”ל ‘כל-זכות’, אמתי קורן: “כאחת הערים הראשונות להצטרף ליוזמת עיר זכויות, תשמש מגדל העמק דוגמה לערים אחרות בקידום המודעות לזכויות התושבים ובביצוע סדרה של פעולות שנועדו להגביר את מימוש הזכויות על ידם. בנוסף, אנו מאמינים שהמהלך הזה יכול לתרום לחיזוק הקשר בין תושבי העיר למוסדותיה”.

ראש העיר אלי ברדה:”שיתוף הפעולה עם אתר ‘כל זכות’ נועד להביא להגברת מודעות התושבים לזכויותיהם. אנו פועלים בכל הכלים העומדים לרשותנו על מנת להנגיש מידע בדבר זכויות ומיצויים על ידי התושבים. האתר משרת מטרה זו ועל כן זה שיתוף הפעולה מבורך”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter