באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגדל העמק: תאגיד מי-נע העביר 1.7 מיליון ₪ לעירייה

מגדל העמק: תאגיד מי-נע העביר 1.7 מיליון ₪ לעירייה

תאגיד מי-נע העביר לעיריית מגדל העמק 1.3 מיליון ₪ כדיבידנד (רווח לבעלים), על חשבון שנת 2012. עוד העביר התאגיד 400,000 ₪ לעיריית מגדל העמק, במסגרת הלוואת הבעלים שהעניקו העיריות לתאגיד מי-נע, עם הקמתו, בעת רכישת התשתיות. התוצאות הכספיות הטובות אשר אפשרו את העברת כספים זו הן כתוצאה מהתייעלות התאגיד בשנים האחרונות.

יו”ר תאגיד מי-נע, יוסי שפושניק, ומנכ”ל התאגיד יצחק מזור מסרו השבוע, צ’קים בסך כולל של 1.7 מיליון ₪ עבור פרעון הלוואת בעלים של תאגיד מי-נע ועבור רווח בעלים משנת 2012. סכום זה  מתווסף לסכומים נוספים שהתאגיד העביר לעירייה בשנים קודמות. התאגיד החזיר עד כה, את חלקו הארי של הסכום אותו קיבל עם הקמתו כ”הלוואת בעלים” מהעיריות ואותו התחייב להעביר בתמורה לתשתיות המים והביוב שנרכשו מהעיריות. חשוב להזכיר שהלוואת הבעלים הינה הלוואה שרשומה בספרים

קיבל 1.7 מליון ש"ח
ראש עיריית מגדל העמק,אלי ברדה. צ’ק שמן מתאגיד המים. צילום: לוי אגרונוב

בלבד על חשבון רכישת התשתיות מהעיריות לתאגיד. הסכום משולם זמן רב לפני הצפוי, דבר המלמד על חוסנו הכלכלי וניהולו התקין והיעיל של תאגיד המים מי-נע.

עוד העביר התאגיד גם רווח מנהלים (דיבידנד) לרשויות וזאת על חשבון שנת 2012, שהייתה מוצלחת מאוד לתאגיד. התאגיד סיים שנה זו בהצלחה, תוך מעבר להתייעלות ארגונית. התייעלות זו הביאה לחיסכון ניכר בכספי הציבור והכסף כאמור חוזר לרשויות המקומיות שהן הבעלים של התאגיד.

יוסי שפושניק, יו”ר דירקטוריון מי-נע “תפיסת העולם שלנו בתאגיד היא שהכסף חוזר לציבור ואנו מיישמים אותה תרתי משמע. בהשקעה בשדרוג תשתיות, בשיפור מתמיד בטיב השירות ובהעברת משאבים לעיריות לשיפור נוסף בכל תחומי החיים החשובים. אנו גאים להחזיר לעיריות בפרק זמן קצר כל כך את הלוואת הבעלים שקיבלנו מהעירייה וכן רווח משנת 2012. כספים אלו ראוי שיושקעו בחינוך, בשיפור חזות העיר ובעוד צרכים עירוניים לטובת כלל הציבור”.

יצחק מזור, מנכ”ל התאגיד  “אני מודה לחברי הדירקטוריון על שיתוף פעולה ועמידה באתגרים שניצבו לפנינו השנה בפיתוח תשתיות. עם זאת, הצלחנו, תוך התייעלות מתמדת להציג תוצאות פיננסיות יוצאות דופן ולהיות תאגיד איתן. תוצאות אלו הן שאפשרו לנו להעביר את הכספים הללו לעיריות. אני שמח שתאגיד מי-נע בהיותו גוף ציבורי מציג מאפיינים תפעוליים המצביעים בצורה מתמדת על רווחיות, תוך שיפור השירות ושדרוג מאסיבי בתשתיות. “

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter