באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגדל העמק: שובו של האח הגדול

מגדל העמק: שובו של האח הגדול

עמותת “אח בוגר, אחות בוגרת ישראל” מגיעה למגדל העמק ומגייסת מתנדבים שישמשו כ’אחים גדולים’ לילדים ובני נוער ממשפחות בתפקוד לקוי או משפחות חד הוריות.

עמותת “אח בוגר אחות בוגרת ישראל” מתחילה לפעול במגדל העמק לאחר שרשמה בשנים האחרונות הצלחות מרשימות ברחבי הארץ. העמותה הוקמה בשנת 2003 ומאז מסייעת ותומכת במאות ילדים ובני נוער מדי שנה. במהלך 2014 שירתה העמותה כ – 430 ילדים על ידי מספר זהה של מתנדבים, שהוכשרו על ידה.

האח הגדול
כמו אחים. צילום: דוברות מגדל העמק.

העמותה מעניקה שירות חונכות אישי, מתוך מחויבות לילדים ולהוריהם ומחברת לילדים הזקוקים לכך, מתנדבים המהווים אחים ואחיות בוגרים, לליווי ארוך טווח וקשר איכותי ומשמעותי. להשגת מטרה זו מושקעת תשומת לב רבה בשלב הראשוני של התאמת המתנדב המתאים לכל ילד ובהמשך בתהליך הקליטה וההתנדבות, מעניקה העמותה ליווי, פיקוח, הדרכה, תמיכה וייעוץ פרטני, חינוכי ואישי למתנדב לאורך כל תקופת ההתנדבות.

האחים והאחיות הבוגרים מקדישים שעתיים שבועיות, לבילוי זמן איכות משותף עם הילדים – האחים והאחיות הצעירים בגילאי 6-18 הינם ילדים הגדלים בבית עם הורה יחיד או עם שני הורים בתפקוד לקוי. האחים הבוגרים מהווים עבור הילדים, הזקוקים לקשר אישי ותומך, דמות חברית תומכת ומחזקת ומודל חיובי המשפיע באופן ברור על הביטחון העצמי ועל הדימוי העצמי, על התנהגותם ועל רמת לימודיהם במוסדות החינוך.

התוכנית היא בשיתוף של עמותת “אח בוגר אחות בוגרת ישראל” ופרויקט “מתלות לאחריות” במגדל העמק ותושבים המעוניינים להשתתף בפרויקט חשוב זה יכולים להכנס לאתר העמותה.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter